Гідронефроз – захворювання нирок, яке пов’язане з чашково-мискової системою, тобто, коли порушується відтік сечі в нирках. Після того, як сеча накопичилася в сечовому міхурі – починають розширюватися балії, в разі чого нирка може відмовити.
Якщо це триває більше двох тижнів, зовнішній шар нирок починає відпадати, і в результаті відбувається необоротне. Якщо сам відтік вдається відновити, все зберігається, і нирки працюють далі, як раніше.
Гідронефроз на постійній основі
Хотілося б відзначити, що симптоми цієї хвороби показують себе не завжди. У людини в якийсь період пошукові роботи не буде щось турбувати. Нічого незвичайного не буде відчуватися в активності організму. Але з’являються такі ознаки, як ниючий дискомфорт в попереку, присутній занепад сил, не хочеться нічого робити. Так, це можна приписати чого завгодно, але найкраще звернутися до фахівця. Також, на це впливає вік.
Деякі списують все це до радикуліту. Вони думають, що варто лише трохи відпочити і все прийде в норму. Але при гідронефрозі тіло ниє і не відпускає повністю біль.
Визначити таку хворобу важко, так, як якщо вражена одна нирка, друга буде працювати за дві. Але жити з однією ниркою буде незручно. Не можна буде приймати шкідливу їжу, алкоголь і все, що шкодить організму. І якщо на здорової людини з двома нирками шкідливе впливає не дуже сильно, на хворого прийде удар з потрійною силою. Відповідно, ця хвороба помічається тільки тоді, коли дві нирки страждають на цю хворобу.
Одним із симптомів цієї хвороби є те, що людина прийняла таблетки від тиску, але вони виявляються неефективними. Також, тиск починає коливатися, коли хворобою вражені дві нирки. В такому випадку, доведеться негайно починати операцію.
Ця хвороба буває генетичної і придбаної самостійно. Другий варіант завжди проявляє різні симптоми: камені в нирках, погана згортання крові, діабет. Рекомендується тим, хто страждає на цю хворобу, раз на рік проходити обстеження УЗД, щоб в разі погіршення роботи органів починати операцію.
здійснення лікування
Гідронефроз – це захворювання другій стадії, тому лікуватися треба на основі, якщо тільки не потрібна операція. На жаль, на першій стадії виявити нічого не вийде. Це трапляється, коли тканину нирки не можна відновити. У такому випадку варто звертатися до лікаря.
В операції немає нічого страшного, оскільки одна нирка може спокійно працювати за другу, якщо перша перестала працювати. Але як вже було сказано, буде важко жити з однією ниркою.
У нирку вводиться нефростома. Ця тонка трубочка, яка використовується для ендоскопічного проколу. Проводиться аналіз, в ході якого визначається, залишилися хоча б якісь судини, чи працює нирка. Якщо відновилося все, наступний крок змінює відтік сечі будь-якого виду. У разі, коли операцію провести неможливо, лікар виписує діагноз, і людині доводиться з цим жити. Але життя на цьому не закінчується, і людина може продовжити функціонувати.
Відновлення
Коли операція пройшла, нирка не може повністю відновитися. Так, будуть залишатися деякі симптоми, в перший час буде нелегко. Але радує той факт, що пацієнт приходить в норму і життя у нього відновлюється як раніше. Присутні також обмеження. Наприклад, якщо були проблеми з передміхурової залозою, виписуються ліки, які зупиняють зростання цього органу.
Важливо врахувати, що після операції, в перебігу двох-трьох місяців не можна піднімати важке, скасувати походи в парильні і все, що пов’язано з цим. Адже якщо піднімати тяжкість, будуть проблеми з органами. А якщо ходити в лазню, сильно холодна або гаряча вода може порушити функцію нирок. Після відновлення потрібно почати робити гімнастику, щоб органи прийшли в порядок. Також, можна записатися на курси з плавання.
Що пити?
1 кг ваги – це приблизно 30 мл води. Стільки коштує випити. Але це з огляду на воду без чаю, кави і решти. Якщо людина страждає на ожиріння, на нього припадає 40 мл. І так, людям з діабетом буде складніше впоратися з цією хворобою, так, як жир займає дуже багато місця в тілі.
Графік харчування при гідронефрозі
Після операції потрібно дати нирці відпочити і не навантажувати її сильно. Тому що все непотрібне виходить або через сечу, або кишечником. Не варто порушувати роботу шлунка і кишечника. В їжу найкраще вживати печену картоплю, курячий бульйон і овочі. Також, не рекомендується їсти смажене на протязі місяця і все, що шкодить ниркам.
Найкраще приймати вітаміни, приділяючи увагу групі C. Багато людей вважають, що його знаходиться найбільше в лимонах. Але після збору, коли проходить від двох до трьох місяців – він починає випаровуватися. Найкраще їсти суху смородину взимку, там теж знаходяться ці вітаміни. Є також безліч фруктів, які багаті цим вітаміном. Не виключається прийом вітамінів інших груп, які можуть позитивно вплинути на роботу нирок.
Ще можна їсти волоські горіхи і насіння гарбуза. Але в нормі потрібно з’їдати 80 грам цих продуктів щодня. І оскільки це дуже важко, найкраще приймати ліки. У них міститься більше вітаміну, і вони невеликого розміру.
Якщо під час того, як людина хворів на цю недугу у нього піднімався тиск, не варто скасовувати препарати гіпотензивної походження. Протягом півроку приймаються такі ліки в малих дозах. Завдяки цьому, розвивається ішемія в нирках. Можуть бути призначені урологічні препарати. Але це в тих випадках, якщо діагноз дуже серйозний.
Протягом двох-трьох місяців потрібно пити справжній аптечні урологічні збори. Це потрібно для тих, у кого проблеми з передміхурової залозою або діагноз від лікаря.
Відвари можна зробити самому. М’ятні листя, календула, трава мучниці – все це необхідно змішати. На 20 г припадає 400 г води. Потім все це потрібно протримати на водяній бані, профільтрувати і потім долити кип’ячену воду. Пити варто по чотири рази на день перед їжею протягом одного місяця.
Використовуються тільки збори, так, як для того, щоб нормально вилікуватися, варто добре очищати сечовий міхур. Трав’яні збори також дають протизапальний ефект.
Профілактика
Це захворювання можна виявити на ранніх стадіях. Варто всього лише раз на рік звертатися до уролога або нефролога і проходити огляд. Вони зможуть допомогти і дати поради.
Для того, щоб підтримувати нирки в здоровому стані, потрібно приймати ванни з лікувальними рослинами. Вони допомагають поліпшити функцію сечовипускання і пом’якшити роботу нирок.
Осока
На 70 грам рослини беруть 7 літрів кип’яченої води. Варто почекати дві години. Вилити все в ванну.
Процедура, якщо людина хвора на цю недугу, повинна становити 10-20 хвилин.
Приблизно через день потрібно приймати такі ванни, 7-9 разів.
Також, існує аірний ванна, з тисячелетнік і з толокняна листя. Буде потрібно насипати три ложки кожних трав. Потім заливається окріп, приблизно півтора літра, кип’ятити 5-8 хвилин. Настоянка має тривати пів години. Ця ванна приймається 15 хвилин.
За допомогою цієї ванни лікується цистит. Використовується Бада корінь і листя тисячелетнік.
Потрібно взяти 3 столові ложки кореня бадану з травами тисячелетнік. Все це перемішати, налити туди окропу. Настоянка триває від одного до двох годин. Настоянка приймається в ванні, з теплою водою від 15 до 20 хвилин.
Нирки з сечовим міхуром лікуються від 10 до 15 процедур.
Ванна з деревом сосни з ялиною
Порубати від 400 до 500 г їли з сосною, з додаванням шишок, закинути в Десятилітровий бутель, 1/3 від всього обсягу, закип’ятити, встановити на маленький газ, кип’ятити півгодини. В кінцевому підсумку, настояти на годину, процідити і злити в теплу воду.
Трави
Взяти стебло з корінням кульбаби і додати дві столові ложки цикорію, кукурудзи, ромашки, і березове листя. Все це перемішати, вилити води кип’яченої чотири літри. 20 хвилин кип’ятити і дати охолонути на 45 хвилин. Справжньому відфільтрувати і злити в теплу воду.
Процедуру приймати приблизно від 20-25 хв. Лікуватися з 10 до 14 разів.
Будуть потрібні листя, вагою 50 г, які потрібно залити трьома літрами води. Вона повинна бути холодною. Все це закип’ятити на маленькому вогні і варити протягом півгодини. Потім остудити, віджати, профільтрувати і вилити в ємність з напівгарячої водою. Цих процедур повинно бути 20.
Такі процедури допомагають вилікувати цистит. Це допомагає, якщо у вас камені в нирках і проблеми з походом в туалет.
Ванна з кропу
Сухий кріп (100 г) або звичайний кріп (200 г) вилити літр закипілої води. Настоянка триває 30 хвилин. Отримане також вичавити, відфільтрувати і вилити в ємність з теплою водою.
Тривалість – 20 хвилин. Кількість процедур – від 10 до 12. Проводяться кожен день або через день.