Головна Цікаво Формування психіки дитини в складних ситуаціях

Формування психіки дитини в складних ситуаціях

Вчені вже довели, що внутрішній світ людини, характер і цінності формуються на самому дитинстві. Будь-яка ситуація і дію в дитинстві може істотно вплинути на майбутнє сприйняття ситуацій і розвитку комплексів. Давайте розберемо самі тривожні ситуації в сім’ях, які можуть негативно впливати на підсвідомість дитини.

розлучення батьків

Одним з найважчих періодів у житті дитини, є розлучення батьків. Це складна ситуація, яка часто супроводжується криками, злістю, розділом майна або дитини або супроводжується втратою одного з батьків. Кожна дитина при таких умовах буде переживати стрес і в майбутньому це може відбитися на його характері. А головне, що такий негативний вплив можна і не помітити відразу. Зовні дитина може виглядати байдужим і щасливим. Однак часто в майбутньому це виливається в особисті проблеми вже у власних відносинах. Тому головним питанням завжди буде, як допомогти дитині пережити розлучення батьків? У таких ситуаціях в першу чергу потрібно думати про переживання дітей і дотримуватися таких правил:

  • Не сваріться при дитині і не створюйте скандали;
  • Не забороняйте бачитися дитині з мамою / татом навіть після розлучення;
  • Намагайтеся залишитися в хороших відносинах з екс-половинкою, і не відокремлюйте дитини, видана туристичною компанією з іншого боку;
  • Розмовляйте з дитиною, говорите правду і пояснюйте;
  • Не використовуйте дітей у власних цілях, для вирішення сімейних проблем.

Тільки при здоровій атмосфері і позитивного мислення з обох сторін, дитина буде відчувати любов батьків, незважаючи на те, що вони не живуть разом. Він зрозуміє, що нічого кардинального в стосунках не змінилося, і не буде переживати стрес.

Бійки та жорстокість у дітей

Ще однією проблемою у дітей є надмірна жорстокість до однолітків і часті бійки. Багато батьків задаються питанням, чому дитина постійно б’ється. На це є багато причин, які потрібно враховувати і виправляти.

Перш за все, діти з раннього дитинства звикли все пробувати на дотик і вчитися дізнаватися торкаючись. Їх емоції набагато сильніше і вони часто починають бійку. Вони висловлюють свою думку за допомогою рухів, і це потрібно виховувати з раннього віку. Як тільки дитина починає вередувати, стукати по столу, кидати речі, це вже прояв агресії. У ранньому віці це пояснити неможливо. Однак уже з трьох років можна жестами і короткими реченнями пояснювати, що так не можна робити. Коли дитина стає старше, обов’язково розкажіть про те, які наслідки її чекають після бійки.