У департаменті охорони здоров’я відбулася робоча нарада щодо питань готовності закладів охорони здоров’я до співпраці з Національною службою здоров’я України у 2020 році. Участь у зустрічі з представниками НСЗУ взяли керівники обласних, міських, центральних районних та міських лікарень, а також голови ОТГ.
“Згідно доручення Кабінету міністрів України до 15 січня усім закладам охорони здоров’я необхідно зареєструватись в електронній системі охорони здоров’я. Варто передбачити усі проблемні питання стосовно реєстрації закладу, групи ризику та внесення статистичних даних”, – наголосив, т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Васько.
Також він довів до відома присутніх інформацію селекторної наради МОЗ України про епідситуацію по грипу, зазначивши, що передбачається підвищення захворюваності на грип у кінці січня на початку лютого.
Про реєстрацію суб’єктів господарювання в сфері охорони здоров’я, місць надання послуг та персоналу розповіла начальник управління у м. Львові і Львівській області Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мирослава Децик. Йшлося про особливості процесу реєстрації юридичних осіб, ліцензії, місць надання послуг та сервісів медичної допомоги ЗОЗ.
Володимир Мельничук, заступник директора Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ, роз’яснив принципи співпраці закладів охорони здоров’я з НСЗУ.
“Згідно статистичних даних, персоналу та оснащення, після того як заклади будуть законтрактовані і подадуть заявку на певну медичну послугу, кошти, які йдуть через НСЗУ будуть рівномірно розподілені по законтрактованих закладах. НСЗУ буде ставитись лояльно та з розумінням до усіх закладів, адже це час нових можливостей. Після впровадження нового етапу реформи, і медичний персонал, і пацієнти відчують, що ми рухаємось в правильному напрямку”.
Нагадаємо, що НСЗУ буде сплачувати медичним закладам за пріоритетним тарифом надані послуги, які пацієнти отримуватимуть безкоштовно. Аби укласти договір з НСЗУ закладам потрібно перетворитись у комунальне некомерційне підприємство, мати ліцензію, комп’ютерне забезпечення для реєстрації в електронній системі охорони здоров’я, бути оснащеним необхідним обладнанням та мати кваліфікований персонал.