Головна Цікаво Горлянка — більш відома назва лікарської рослини. Але у народі її також...

Горлянка — більш відома назва лікарської рослини. Але у народі її також називають живучкою

ЖИВУЧКА, БО ЗАЖИВЛЯЄ…

Горлянка — більш відома назва лікарської рослини. Але у народі її також називають живучкою. Очевидно від того, що гоїть, заживляє рани (в т.ч. гнійні), опіки:
– Рослину достатньо розім’яти, щоб проступив сік і прикладати до уражених місць на 40-45 хвилин 2-3 рази на день. Для промивання ран та опіків готують настій: 1 столова ложка подрібненої сировини на 200 мл окропу. Настоювати 30 хвилин. Можна використовувати засушену рослину.

ЛІКИ ДЛЯ СЕРЦЯ

У разі серцево-судинних розладів:
– 1 столову ложку подрібнених кукурудзяних приймочок залити окропом – 200 мл. Настояти 3 години. Процідити. Пити по 1 столовій ложці тричі на день за 15-20 хвилин до вживання їжі. Курс лікування – 5 днів. Потім на 5-7 днів зробити перерву.
ПРИЙМАЙТЕ ГАРЯЧІ ВАННИ
Настій пижма у народній медицині використовують не тільки внутрішньо. Для лікування подагри, ревматизму корисні гарячі ванни з додаванням цього настою:
– 100-150 г подрібненої сировини (суцвіття, листя) залити окропом – 3 л. Настояти 35-40 хвилин. Процідити. Рідину додати у гарячу ванну. Процедуру краще приймати перед сном.

СКАЖЕНИЙ ОГІРОК

У лісах на піщаних грунтах зустрінемо рослину з дивною назвою – скажений огірок. Її плоди справді нагадують крихітні огірочки. А коли вони дозрівають, то розтріскуються. Зерна падають на землю і проростають. Отаке збереження роду! Наземну частину рослини використовують для приготування послаблювального настою, а також від глистів:
– 1 столову ложку подрібненої сировини (свіжа, засушена) залити окропом – 200 мл. Настояти 20 хвилин. Процідити. Пити по 50 мл чотири рази на день. Дітям від трьох років – по 1 столовій ложці чотири рази на день. Курс лікування – 10 днів.

ПРОТИДІЯ БРОНХІТУ

– 40 г коріння алтеї лікарської, 40 г листя мати-й-мачухи, 30 г трави материнки звичайної. 1 столову ложку засушеного подрібненого збору залити окропом – 200 мл. Дати настояти 20 хвилин. Процідити. Пити по 50 мл чотири рази на день для дітей; по 100 мл чотири рази на день для дорослих.
– 40 г бруньок сосни звичайної, 40 г листя подорожника, 30 г листя мати-й-мачухи. 1 столову ложку подрібненого збору засипати у термос і залити окропом – 200 мл. Настояти 2 години. Процідити. Пити теплим по 50 мл чотири рази на день.
– Навесні корисно пити березовий або кленовий сік з молоком (1:1). Денна норма – хоча б 400-500 мл.

ВЖИВАЙТЕ, АЛЕ НЕ ЗЛОВЖИВАЙТЕ!

Варто запам’ятати, що перець чилі містить антибактеріальні речовини. При застуді, кашлі, захворюванні дихальних шляхів він виводить слиз із легень. При інгаляції знімає головний біль. Але не вживайте перець чилі при виразці шлунка чи дванадцятипалої кишки! Зашкодить!

ДОГЛЯДАЄМО ЗА ВОЛОССЯМ

При випадінні волосся:
– Натирати голову розрізаною цибулею.
– Втирати сік цибулі з коньяком та відваром коріння лопуха у співвідношенні 1:4:6 частин.
Одну з процедур приймати 2-3 рази на тиждень протягом місяця.

ХАРЧУЄМОСЬ І ЛІКУЄМОСЬ

Морква – прекрасний антибіотик. При запальних процесах в організмі, навіть при запаленні очної сітківки, корисно з’їдати на день 150-200 г тертої моркви. Можна додати цукру.

Тарас Лехман