Головна Цікаво Гранітні пам’ятники: переваги конструкції та особливості встановлення

Гранітні пам’ятники: переваги конструкції та особливості встановлення

Після відходу з життя дорогих людей родичі прагнуть проявити повагу до їхньої пам’яті. Упорядкування місця поховання стає важливим завданням для родини померлого. Щоб зменшити витрати на щорічний догляд за могилою, встановлюють гранітний пам’ятник. Це довговічна конструкція, яка довгий час зберігатиме привабливий вигляд.

Чому гранітні пам’ятники користуються популярністю серед замовників

Надгробний пам’ятник належить до витратних покупок. Тому перед замовленням плити люди зважають на характеристики матеріалу. Потрібно врахувати кліматичні особливості регіону. Для наших погодних умов чудово підходить камінь граніт. Він витримує перепади температур, проливні дощі, спекотну погоду, пориви вітру. При цьому, пам’ятник тривалий час зберігає вигляд нового.

Граніт важко обробляти (складніше, ніж мармур). Це впливає на вартість монумента. Проте довговічність виробу повністю перекриває високу його ціну. Якісно виготовлений пам’ятник здатен простояти кілька десятиліть. Написи залишаються чіткими, завдяки тому, що майстри користуються спеціальними засобами для різьблення. З граніту можна створити різноманітні пам’ятники завдяки широким кольоровим варіаціям каменю.

Переваги та недоліки гранітних пам’ятників

Облаштовуючи могили покійних родичів, люди прагнуть поставити якісний пам’ятник. Це дозволяє заощадити кошти в майбутньому на відновлення могильної плити. Саме з такою метою замовляють вироби з граніту. Крім міцності, пам’ятники мають інші переваги:

  • привабливий зовнішній вигляд;
  • можливість створити пам’ятник за різним дизайном;
  • збереження чітких написів;
  • можливість нанесення фото одразу на монумент;
  • висока щільність каменю.

До недоліків гранітних монументів користувачі відносять вартість матеріалу та виготовлення. Інколи замовники бажають зекономити та вибирають невідшліфований камінь. Він відрізняється від шліфованих частин. Конструкції потребують догляду: після дощу з’являються брудні патьоки. Потрібно витирати і сухий пил, оскільки його добре помітно на відстані.

Гранітні елементи важкі, тому самостійно встановити їх доволі складно. В такому випадку варто скористатися послугами професіоналів. Майстри компанії Пам’ятник.com.ua виготовляють гранітні пам’ятники «під ключ». Щоб оформити замовлення, потрібно зателефонувати за вказаними на сайті номерами телефонів.