Головна Цікаво I їздити, і продавати, і купувати цивілізовано

I їздити, і продавати, і купувати цивілізовано

Більше чотирьох років тривала "епопея" з нашою автостанцією, де не було навіть елементарних умов як для пасажирів, так і для водіїв автобусів. Територія вся в ямах, брудна, захаращена сміттям через те, що надавач послуг не підтримував її в належному санітарному стані. І, як ми з часом зрозуміли, була у нього зовсім інша мета. А головне: ті посадовці, які б мали наглядати та контролювати, або шкодили своїми незрозумілими для мене діями, або захищали нерадивих надавачів послуг. А в той же час пасажири терпіли незручності. Про це, до речі, часопис «Воля народу» неодноразово наголошував.

Восени, нарешті, вдалося знайти іншого надавача послуг і автостанція запрацювала. Були виконані перші необхідні роботи. Впевнений, що з настанням весни вони будуть продовжені. Бо зробити треба багато, зокрема, заново будувати відповідні споруди для автостанційного обслуговування, бо, на жаль, існуючі викуплені і використовуються за іншим призначенням, як цього побажав новий власник.

Визріває й інша проблема. Поруч жвавий ринок. Тут не лише багато покупців, а й торгових точок. Для вивантаження та завантаження товарів продавці та покупці змушені ставити автотранспорт на проїжджій частині дороги біля ринку та автостанції, перешкоджаючи проїзду інших автівок, що рухаються повз ринок, заїзду та виїзду з автобусної станції автобусів і маршруток. Зовсім необдумано встановлено в центрі клумби, які лише заважають та ще більше створюють аварійну ситуацію, на що неодноразово скаржилися перевізники. Не раз нагадував про це міському голові, який обіцяє прибрати, але, виправдовуючись, каже, що "забув".

Про прилеглу територію ринку та автостанції говорив із головою райдержадміністрації, який дав доручення своєму першому заступнику. Проте на нараді 11 грудня 2013 року, де мало розглядатись це питання, йшлося про інше. М.Яцик обіцяла створити відповідну комісію, аби вирішити проблему. Вже скоро весна, а справа так і не зрушила з місця. Чому?

Нагадаю, що згідно Правил торгівлі на ринках до прилеглої території ринку повинна бути влаштована короткочасна стоянка для транспортних засобів продавців та покупців, які вивантажують або завантажують товари. Може необдумано, або й умисно територію тротуару біля ринку "Галвет" загороджено аж до проїжджої частини дороги. На тротуарі, який не відноситься до території ринку, йде жвава торгівля, причому незаконна, тобто, стихійна. З продавців на території тротуару біля ринку та автостоянки, що біля автостанції, збирають кошти невідомо за що. І робить це особа, яка своєю некоректною до громадян поведінкою ганьбить наше місто. І це неподобство триває вже чимало часу. Тому потрібно таки навести лад з роздрібною вуличною торгівлею, яка є поза законом. Бо на тротуарах, в місцях, де є велике скупчення автотранспорту, перевищена норма вихлопних газів, пилюки. Отож громадяни, як споживачі, купуючи, особливо продовольчі товари, наражають себе на небезпеку при їх споживанні. А продавці дуже «вміло» обраховують та обважують їх на вагах, які не мають відповідної повірки службою метрології.

Для зручності проїзду автотранспорту по дорозі біля ринку добре би було зменшити ширину тротуару, зробивши додаткову полосу для зупинки автотранспорту, для вивантаження товарів. Правда, міський голова обіцяє, що буде упорядкована ця територія, але, як кажуть в народі, "віз і нині там".

Щоб ліквідувати стихійну роздрібну торгівлю на тротуарі біля ринку та на автостоянці, неодноразово пропонував міському голові облаштувати комунальний міський ринок. Місце для цього є поруч. Потрібно, перш за все, захотіти це зробити, проте в нашому місті уже увійшло в практику брати кошти за ненадані послуги, нічого при цьому не вкладаючи. Комунальне підприємство потрібно розвивати. І тоді в казні можна мати немалі додаткові надходження. Погоджується міський голова і з цією пропозицією, але, окрім обіцянок, більше двох років нічого в цьому напрямку не робить.

Думаю, що ці питання не можна перетворювати у повторну "епопею". І в черговий раз нагадую: належних умов обслуговування вимагають громадяни, які користуються тими чи іншими послугами, а виконавча влада міста та райдержадміністрація повинні в цьому сприяти і вирішувати на користь споживачів, а не "вибраних".

Василь КАШУБА,
начальник відділу у справах захисту прав
споживачів Буської районної ради