Спецвзуття призначене для оберігання ніг від згубного впливу хімічних, біологічних, механічних, температурних факторів. У великій кількості виробничих областей спецвзуття є необхідним атрибутом серйозного працівника.
При виборі спеціального взуття важливо звертати пильну увагу до її якості — адже, найчастіше спецвзуття експлуатується там, де є серйозна небезпека для здоров’я людини, а значить, якість продукту набуває архіважливе значення. Інтернет-магазин Торнадо запропонує вам великий вибір спецодягу та спецвзуття на різні потреби. На сторінці сайту в розділі Берцы купить ви можете підібрати берци серед великої кількості пропозицій. В залежності від умов, в яких буде експлуатуватися взуття радимо звернутися до консультанта магазину.
По суті все спецвзуття можна розділити на наступні види:
– черевики;
– напівчеревики;
– чоботи;
– напівчоботи;
– туфлі;
– боти;
– калоші;
– сандалі;
– бахіли.
Виходячи з матеріалу виготовлення, можна виділити три основні групи: гумова спецвзуття, шкіряна спецвзуття, в’ялена спецвзуття. Розглянемо ці групи докладніше.
Гумове спецвзуття
Гумове взуття забезпечує всебічну захист ніг від води і агресивних рідин, що володіє високими діелектричними властивостями і тому незамінна при роботі в мокрих умовах, в умовах хімічних виробництв, при обслуговуванні електроустановок і т. д.
По конструкції гумове взуття поділяється на переносну поверх валяного взуття (калоші різних фасонів) і надеваемую безпосередньо на ногу (чоботи, напівчоботи, боти). Калоші за формою і розмірами повинні відповідати формі і розмірам валянок, щоб уникнути надмірної деформації гумових деталей.
Проводиться взуття з гуми, а також різних текстильних матеріалів. При виготовленні застосовується склеювання, штампування, формування та лиття під тиском. Зовнішні деталі складають гумове облицювання переду і підошви взуття; від зовнішніх деталей залежить водостійкість взуття, її експлуатаційні властивості і зовнішній вигляд. Внутрішні деталі (підкладка, устілка, задник), що виготовляються в основному з текстилю, створюють каркас взуття. Проміжні деталі підвищують міцність з’єднання зовнішніх і внутрішніх деталей, збільшують стійкість форми гумового взуття і її теплозахисні властивості.
Догляд за гумової взуттям полягає в очищенні гуми від загальних виробничих забруднень та своєчасної просушування внутрішньої поверхні взуття. При зберіганні гумове взуття повинна бути захищена від сонячних променів. Сушити взуття слід при температурі не вище плюс 50 С, не поміщаючи її на опалювальні прилади.
Шкіряне спецвзуття
Як правило, шкіряна спецвзуття виготовляється з двох частин: верх — це натуральна шкіра, а низ — гумові або полімерні матеріали. По конструкції верхньої частини шкіряна спецвзуття ділиться на чоботи, черевики, напівчоботи і черевики.
Для верху шкіряного взуття в основному застосовуються юхтове шкіра хроморастительного дублення або щільна хромова шкіра, водостійкість якої підвищується введенням в неї водовідштовхувальних речовин. Халяви чобіт і берци черевик і напівчобіт виготовляються також із штучних шкір — кирзи, шарголина, вінілісшкіри. Штучні шкіри відрізняються водонепроникністю, однак, їх покриття недостатньо стійке до дії деяких органічних розчинників і нафтопродуктів. Для роботи з таким токсичними товарами необхіднйи також спецодяг, великий вибір якого ви зможете знайти на сайті Торнадо. В розділі Одежда рабочая ви знайдете захисний одяг для роботи з нафтопродуктами. Серед великої кількості виробників маєте можливість обрати найбільш цікавий для вас варіант.
Нижню частину шкіряного спецвзуття виготовляють, як правило, з непористої (монолітної) гуми (в окремих випадках — з пористої гуми), поліуретану, термоеластопласту, нітрилу та ін. Із непористої гуми отримують готові формові деталі, необхідного периметра і профілю, пористі гумові деталі штампують із пластин. З полімерних матеріалів низ спецвзуття виготовляється методом лиття. Для окремих видів взуття, наприклад експлуатованої у вибухонебезпечному середовищі, застосовуються підошви та каблуки з шкіри.
В’ялене спецвзуття
Для виготовлення валяного взуття використовується суміш з натуральної, заводський і хутряної овечої вовни, відновленої з тканин, вовни, заводський коров’ячої вовни і обратов виробництва. Більш цінним властивості має натуральна і заводська овеча вовна.
До недоліків валяного взуття слід віднести намокання в умовах підвищеної вологості, а також швидкий знос підошви.