Головна Цікаво Який податок не сплачують мобілізовані у військо?

Який податок не сплачують мобілізовані у військо?

1535

Мій знайомий розповів, що почув цікаву для мене новину про те, що підприємці, яких призвали до війська, не сплачують податки. Уточніть, будь ласка, які саме?

Володимир КОЗИР

На запитання відповідають спеціалісти інформаційно-комунікаційного відділу головного управління Міндоходів в області. Відповідно до п. 25 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України самозайняті особи (фізичні особи -підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність), які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов'язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, визначеного Законом України від 21 жовтня 1993 р. № 3543-ХІI "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", на весь період їх військової служби звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб відповідно до розділу IV цього кодексу.

Підставою для такого звільнення є заява самозайнятої особи та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. Подати ці документи слід до органудоходів і зборів за місцем податкової реєстрації самозайнятої особи протягом 10 днів після її демобілізації. Якщо демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв'язку з виконанням обов'язків під час мобілізації, на особливий період, заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).

У випадку коли самозайнята особа, призвана на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, має найманих працівників і на строк своєї військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період,уповноважує іншу особу на виплату найманим працівникам заробітної плати та/або інших доходів, то обов'язок з нарахування та утримання податку на доходи фізичних осіб з таких виплат на строк військової служби самозайнятої особи несе ця уповноважена особа.

Податок на доходи фізичних осіб, що був нарахований та утриманий уповноваженою особою з таких виплат фізичним особам, сплачується до бюджету демобілізованою самозайнятою особою протягом 180 календарних днів з першого дня її демобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій. При цьому така демобілізована особа у заяві зазначає дані про суми нарахованого та утриманого уповноваженою особою податку з найманих працівників протягом строку військової служби самозайнятої особи.

Податкова звітність про суми податку, нарахованого та утриманого протягом строку військової служби самозайнятої особи уповноваженою особою з найманих працівників та інших фізичних осіб, подається демобілізованою самозайнятою особою у порядку та строки, встановлені Податковим кодексом, без нарахування штрафних і фінансових санкцій, передбачених цим кодексом.

Такі вимоги Податкового кодексу застосовуються з першого дня мобілізації, оголошеної указом Президента України від 17 березня 2014 р. № 303 "Про часткову мобілізацію", затвердженим Законом України від 17 березня 2014 року №1126-\/ІІ "Про затвердження Указу Президента України "Про часткову мобілізацію".