Головна Право Основні причини ДТП з вини пішоходів – раптовий вихід на дорогу та...

Основні причини ДТП з вини пішоходів – раптовий вихід на дорогу та перехід вулиці в невстановленому місці

З 1 по 14 серпня на території Львівської області проводяться профілактичні заходи під умовною назвою "Пішохід" з метою попередження порушень Правил дорожнього руху пішоходами та попередження дорожньо-транспортних пригод за їх участю.

Основними причинами дорожньо-транспортних пригод за участю вказаної категорії учасників дорожнього руху є:

–    перехід дороги у невстановленому місці;

–    несподіваний вихід на проїзну частину;

–    перехід проїзної частини у нетверезому стані

Окрім цього, пішоходи нерідко переходять дорогу, ігноруючи сигнали світлофора чи регулювальника та, як наслідок, потрапляють під колеса авто.

Тож, нагадуємо, що пішоходи повинні рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, тримаючись правого боку Якщо немає тротуарів, пішохідних доріжок або пересуватися по них неможливо, тоді можна йти узбіччям в один ряд, тримаючись якомога правіше, а у разі його відсутності або неможливості рухатися по ньому – по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів. При цьому треба бути обережними і не заважати іншим учасникам дорожнього руху.

Батальйон ДПС звертається також до водіїв: будьте дуже уважними при проїзді пішохідних переходів і в місцях можливої появи дітей, не об'їжджайте транспорт, який зупинився перед «зеброю», спиніться й пропустіть людей, які переходять дорогу. За інформацією взводу №1 (з обслуговування стаціонарного поста) ЕДПС ДАІ ГУМВС України у Львівській області