Головна Цікаво Кар’єра в охоронній сфері

Кар’єра в охоронній сфері

Співробітники в сфері охорони виконують важливі функції. Їх головна мета – захист від розкрадання на певній території, забезпечення безпеки і порядку. Хоч охоронці виконують такі прості функції, у них є можливість кар’єрного росту.

особливості професії

Охорона виконується співробітниками приватних організацій, відділів безпеки і держструктур. Вони можуть працювати в загонах спеціального призначення. Залежно від посади може бути визначений перелік обов’язків.

Сьогодні в Україні охороняються банки, ювелірні магазини, торгові центри, складські приміщення та інші організації. Найчастіше фахівців наймають там, де безпека вважається особливо важливою.

Навички і вміння

Для працевлаштування в охоронну сферу вітається досвід в силових структурах – армії, поліції, спецслужбі. Для кожної посади потрібна особлива ступінь підготовки. Сторожа не потрібно спеціальну освіту. А на посаду тюремних наглядачів найчастіше приймають колишніх військовослужбовців.

Охоронцями в торговий центр приймають екс-поліцейських. А влаштуватися охоронцем може спецназівець. Яка б спеціалізація не була обрана, співробітник повинен знати основи законів України. Важливо, щоб він володів рукопашним боєм, а також знав прийоми самооборони.

важливі якості

Охоронцеві важливо мати кілька цінних особистих якостей, які допоможуть йому досягти успіху:

  • наполегливість, спостережливість, витривалість, активність;
  • хороша пам’ять на зовнішні дані людей, вміння контролювати за поведінкою людей;
  • прояв ініціативи, відповідальність;
  • швидка реакція;
  • емоційно-вольова стійкість;

Ще важливо, щоб у співробітника не було проблем із зором, слухом, нервовою системою, руховим апаратом. Такі складнощі заважають якісному виконанню обов’язків.

Пошук роботи в охоронній сфері бажано виконувати через спеціалізований сайт. Там розміщені актуальні пропозиції з діючими вакансіями. Кожне оголошення містить докладний опис з вимогами до кандидата і контактними даними.

Кар’єра

Ця робота може поєднуватися з навчанням, іншою роботою. Але якщо хочеться просунутися по кар’єрних сходах, бажано пройти спеціальні курси. Цінний досвід дається в приватних організаціях.

Завдяки хорошим фізичним даним, швидкої реакції, аналітичним навичкою звичайний службовець може стати охоронцем поважної особи. Це не тільки престижна посада, але і високо оплачувана.

Місце роботи

Служба в охороні України затребувана, при цьому специфіка роботи відрізняється в залежності від регіону, організації. Крім стандартного графіка пропонується вахтовий метод з безкоштовним харчуванням, житлом.

Зазвичай для отримання місця в престижній фірмі потрібні рекомендації з минулих робіт. Нерідко перевагу віддають екс-співробітникам правоохоронної системи, майстрам спорту і військовослужбовцям.

доходи

Заробітки фахівців в охороні високі. Але доходи відрізняються від:

регіону;
організації;
рівня ризику.

Найвищі зарплати видаються при наявності небезпеки під час виконання службових обов’язків. Крім ризику дохід залежить від його статусу. Якщо у охоронця буде ліцензія, то і доходи підвищуються. Для цього слід пройти спеціальні курси, отримати дозвіл на носку зброї. А якщо будуть позитивні рекомендації від колишніх роботодавців, то кар’єра може піти в гору.

Зарплата в Україні в охоронній сфері становить в межах 7-12 тис. Грн. Але це середній рівень. Є доходи значно вище. Рівень відповідальності і перелік обов’язків безпосередньо впливають на який призначається оклад.