Головна Цікаво Кишкові інфекції «наступають», менінгіт не «відступає»

Кишкові інфекції «наступають», менінгіт не «відступає»

З приходом осені ситуація із гострими кишковими інфекціями у районі залишається нестійкою і є сприятливі умови для їх поширення. Хоча рівень захворюваності за серпень у порівнянні з аналогічним періодом 2012 р. характеризується незначним спадом в 1,1 раза. Ймовірними факторами інфікування за даними зібраного епіданамнезу від хворих при заповненні "Карт епідобстеження" стали: сезонні фрукти та овочі (кавуни, виноград, персики, сливи, груші, огірки, помідори, капуста), які вживали, не дотримуючись правил особистої гігієни, та домашні молочні і м'ясні продукти.

Загалом спалахів та групових захворювань не було, та держсанепідемслужба рекомендує: НЕ купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук приватних осіб; НЕ допускати споживання продуктів та напоїв протермінованого зберігання; НЕ вживати харчових продуктів та напоїв при найменшій підозрі щодо їх якості; НЕ використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (рік, озер, підземних джерел, поверхні води тощо).

Для пиття і приготування їжі використовувати воду питну бутильовану або з централізованих джерел водопостачання. Перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, для споживання дітьми – облити окропом. Перед приготуванням та вживанням їжі обов'язково мити руки з милом, а також після відвідування туалету.

У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання терміново звернутись до найближчої лікувальної установи. Не займатись самолікуванням!

Продовжують реєструватися випадки захворюваності на серозні менінгіти. Протягом місяця госпіталізовано 12 осіб, з яких 5 дітей у віковій категорії 5-17 років. З початком нового навчального року з'являється небезпека поширення вірусної інфекції через скупчення дітей на окремих територіях.

Аби не допустити ускладнення епідситуації із захворюваності на вірусні інфекції серед дітей, наголошуємо на заходах профілактики в навчальних закладах. Потрібно дотримуватися правил особистої гігієни; часто мити руки з милом; вживати добре вимиті фрукти та овочі; уникати контакту з особами, які мають прояви інфекції; часто провітрювати приміщення.

Анатолій Грабар,
завідувач Буського районного лабораторного
відділення Бродівського МЛВ ДУ “ЛОЛЦДСЕСУ”