Головна Цікаво Коротка довідка для призовників, котрі завтра можуть опинитись на війні

Коротка довідка для призовників, котрі завтра можуть опинитись на війні

1221

Як себе поводити у рейді

Не виглядайте яскраво – це притягує вогонь противника, відповідно, не притягуйте на себе вогонь противника – це дратує товаришів, які поряд з вами.

Якщо сумніваєтесь – стріляйте ще раз. Якщо потрібно – спустошуйте увесь магазин, ви маєте бути впевненим.

Ніколи не забувайте – автомат Калашникова було зроблено максимально дешево і він в будь-який момент може відмовити, якщо не відмовить автомат – закінчаться набої, тому формуйте у собі готовність до ймовірних несподіванок. Для цього потрібно мати відпрацьовані варіанти ваших дій, доведених до повного автоматизму (наприклад, швидке переведення зброї у бойове положення, швидка зміна позиці та перезарядка, швидке витягування ножа чи аптечки тощо).

Якщо ваша атака проходить дуже добре, значить вас очікує засада. Яким би добрим не був план, він всерівно не спрацює до кінця, бо всього передбачити неможливо, а на процес бою впливає тисяча чинників.

Якщо все йде за планом, значить ви чогось не помічаєте. Завжди будьте пильні. Постарайтесь наперед розробити та передбачити у плані варіанти дій на випадок непередбачуваних змін.

Зберігайте спокій, принаймні, виглядайте байдужим до того, що відбувається. Ваші квадратні очі чи скривлений від переляку рот ваших товаришів не підбадьорять. Саме та провокація з боку противника, яку ви ігноруєте, виявиться його основною атакою.

Буває, що в запалі бою дуже важко розібратись, де свої, а де вороги. Можна впевнено вести бій годинами, допоки не стане зрозумілим, що ви стріляєте один по одному. Не варто потім ставити комусь претензії, це не подобатиметься не тільки вам, але й усім. Усе важливе – є завжди простим, все просте – є завжди складним, а найкоротший шлях завжди замінований.

Якщо ви попадаєте в усе, окрім противника, значить все добре. Жоден готовий до бою підрозділ не пройшов перевірки. Жоден підрозділ, який пройшов перевірку, не готовий до бою. Ви завжди неготові до бою, адже бій практично завжди розпочинається для вас невчасно. Просто робіть свою роботу. Якщо противник у зоні досяжності, то і ви також

Дії професіоналів можна передбачити, але світ переповнюють аматори. Тому не вгадуйте, а робіть все напевне.

Коли захоплюєте приміщення, то дійте як в анекдоті: "В кімнату заходимо удвох: спочатку моя граната, а потім я". Оскільки ефективність гранат дещо переоцінено, то після вибуху першої гранати закочуйте наступну, але без її взведення у бойовий стан. Якщо в кімнаті залишився живий ворог, то нехай він знову ховається, а тут ви і заходите.

Пам'ятайте, що висмикнути зубами чеку гранати за кільце (як у кіно) неможливо, тільки пальцями. Гранату у приміщення не закидають, а вкочують по підлозі.

Стоячи перед дверима і готуючись до штурму приміщення, міцно потримайте для своїх товаришів двері, щоб у коридор з кімнати раптово не викотилась граната чи не з'явився ствол ворожого автомата. Будь-які зачинені двері є для вас недоторканими. Вони можуть бути замінованими, значить їх не смикайте і не вибивайте собою. В приміщеннях ящики не відчиняти, прилади не вмикати, нічого не торкатись – усе може бути замінованим. Навіть холодильник не відкривайте, як би вам не хотілось їсти, та не піднімайте кришку унітаза.

Ви можете чути котяче м'явчання із-за дверей шафи. Шкода, але тваринка приречена. Швидше за все, її там закрили разом з гранатою. Відкривати не можна. Це складно зробити у моральному плані, але не ризикуйте ні собою, ні товаришами. Ніхто, навіть сапери, не знімає міни та вибухові пристрої, а просто підривають їх на місці. Не ризикуйте, навіть якщо ви впевнені на всі сто у тому, що знаєте, як це робиться.

На розтяжки досвідчені солдати ставлять різні "секрети", щоб її було складніше зняти, тому просто обрізати жилку не вийде. Пройдіть повз і зробіть доповідь старшому.

У стінах можуть бути проломи, завішані ганчірками та килимами, або прикриті панелями та меблями. Т аким чином ворог може швидко переходити з кімнати в кімнату. Майте це на увазі. На вікна можна чіпляти пружинні сітки від старих ліжок. Це допомагає уникнути закидання в середину приміщення гранат: Врахуйте цю ймовірність, коли будете закидати в будівлю гранату через вікно.

Якщо вам потрібно стріляти з приміщення на вулицю, то не потрібно підповзати до підвіконня чи стояти збоку від вікна. Відійдіть вглиб приміщення, станьте на стілець чи якесь підвищення і стріляйте із-за стіни іншої кімнати чи коридору. Уламки цегли, бетону чи штукатурки, вибиті вогнем зі стін, мають властивість летіти у вашу сторону. Якщо на вас немає балістичних окулярів, то вам слід особливо берегти очі від травм.

Довго стріляти без зміни позиції – значить допомагати противнику гарно по вам прицілитись. Завжди швидко рухайтесь і пригинайтесь, намічайте по ходу для себе альтернативні позиції.

Якщо побачили противника у своєму секторі, а він вас ні, не поспішайте стріляти. Зробіть доповідь своєму командиру, він визначить, чи вв'язуватись вам у бій. Якщо ви помітили противника, а він вас ще ні, то не потрібно різко стрибати в сторону. Ваші різкі рухи можуть помітити периферійним зором. М'яко, плавно і без поспіху присядьте і спокійно займіть позицію. Це буде менш помітніше.

Не лінуйтесь ретельно копати та довбати ґрунт, коли доведеться рити індивідуальний окоп. Потім собі подякуєте.

Не вираховуйте снайперів чи замасковані вогневі точки противника. Це завдання старших та досвідченіших товаришів. Ви воюєте не зважаючи на снайперів, ваша задача на перший час – залишатись живим, всмоктувати в себе всю інформацію, вчитись і наслідувати бувалих та допомагати їм. Не тіште себе ілюзіями про героїзм. Якими були ваші вчинки, покаже результат бою. Свою готовність до адекватних рішень та самостійних дій ви відчуєте згодом. Ваш час прийде.

Будьте морально готовими стріляти в цивільних, навіть у жінок. Ворог створюватиме із затятих зрадників Вітчизни організовані групи пособників, грабіжників та бандитські формування, які, зазвичай, чинять в нашому тилу терор та саботаж, мають засоби ведення війни та готові убивати своїх співвітчизників. В умовах війни різні диверсійні групи, навіть ті, що створені з жінок, знищуються на місці. Крім того, жінки-військовослужбовці є і у підрозділах противника, вони також є навченими і досвідченими бійцями, тому у бою вони не вагатимуться щодо вас, відповідно не вагайтесь і ви щодо них.

Особливу увагу приділіть медичній допомозі

На полі бою кожен з вас – сам собі фельдшер, оскільки більшість поранень та пошкоджень залишають вам на життя хвилини, якщо не секунди. При пораненнях бувають венозні і артеріальні кровотечі. Обробляються вони по-різному. Краще про це завчасно взнати у професійних медиків і потренуватись самостійно надавати невідкладну допомогу. Однак є фундаментальні основні правила щодо дій при будь-яких кровотечах. При будь-якому пошкодженні поверхні шкіри завданням номер один є зупинка кровотечі.

Увага! При зупинці кровотечі на етапі невідкладної допомоги немає жодного значення зовнішній вигляд, причина виникнення, розташування і розмір рани, а також колір крові та інтенсивність кровотечі.

Якою б не була кровотеча, правила її зупинки завжди однакові!

Правило перше: постраждалий повинен перебувати у такому положенні, в якому рана буде вище рівня серця. При пораненні руки – підніміть її; при пораненні ноги – вкладіть постраждалого на спину, трохи підніміть пошкоджену ногу; при пораненні тулуба – вкладіть так, щоб пошкоджена сторона була зверху.

Правило друге: не забувайте про особисту безпеку – використовуйте перчатки. Ідеально – спеціальні медичні, але можна й будь-які резинові чи шкіряні.

Правило третє: найголовніше: для зупинки будь- якої кровотечі рану потрібно притиснути!

Тиск на рану має бути інтенсивним. Інтенсивним настільки, щоб кровотеча зупинилась. Навіть якщо вам не вдасться повністю зупинити кровотечу цим способом, ви майже завжди зможете значно зменшити швидкість втрати крові і дочекатись допомоги.

Ярослав СЛІВІНСЬКИЙ, м.Буськ (Далі буде)