Головна Цікаво На що треба звертати увагу при виборі одноразових рукавичок для харчової промисловості?

На що треба звертати увагу при виборі одноразових рукавичок для харчової промисловості?

Гігієна рук – це одне з найголовніших правил під час праці у сфері харчової промисловості. Для її забезпечення в їдальнях, у закладах громадського харчування під час обробки та приготування їжі, використовують одноразові рукавички. В цій статті ми розглянемо, що необхідно знати, купуючи рукавички для харчової промисловості. Під час підготовки матеріалу статті, ми використали інформацію з сайту виробника.

Що потрібно враховувати при виборі рукавичок?

Сфера харчової промисловості охоплює не тільки процес обробки та приготування їжі, а ще й такий момент як захист шкіри рук працівників, адже порізатися і занести інфекцію, або отримати алергічну реакцію, від якогось продукту дуже легко. Тому під час вибору треба враховувати, з яким завданням у першу чергу мають справлятися наші помічники. Та незалежно від виду діяльності існують певні стандартні критерії, яким мають відповідати одноразові рукавички:

  • рукавички для обробки, приготування та роздачі їжі мають добре сидіти на руці, бути еластичними, міцними  – володіти стійкістю до проколів і розривів;
  • колір рукавичок має відрізнятися від кольору продуктів, з якими мають справу працівники, аби безпечно працювати з ними. Загалом поширені синій, білий, фіолетовий та чорний кольори. Більшість надають перевагу саме чорним, стверджуючи, що вони більш довговічні, і з ними легше фіксується увага на їжі;
  • матеріал, з якого виготовлені рукавички, має бути повністю безпечним, у своєму складі він не повинен містити жодних шкідливих домішок, які можуть розчинитися або передатися при контакті з харчовими продуктами;
  • також звертайте на увагу на те, щоб сам матеріал не викликав у вас алергічної реакції, бо рукавички це предмет, який дуже тісно контактує зі шкірою, а, отже, може викликати подразнення.

З якого матеріалу виготовляють рукавички?

Як узагалі відбувається процес виготовлення рукавичок для харчової промисловості? Такі рукавички виготовляють у декілька етапів. Спочатку готові вироби у формі кисті руки занурюють у спеціальний розчин, а потім відправляють у піч до повного застигання, після чого їх піддають термічній обробці. Наступним етапом є усунення хімічних речовин, тому рукавички відправляють у пральну машину. Також іноді бувають випадки, коли у склад додають медичний тальк, а вироби відправляють на останній етап стерилізації.

Типи рукавичок

Для виготовлення використовують різні матеріали, які відрізняються між собою властивостями та підходять для різних типів діяльності:

  1. Латексні (гумові) рукавички – зручні й еластичні, але при довготривалому контакті починають ковзати на руці. Їх виготовляють з природного матеріалу, тому вони цілком безпечні для харчових продуктів, але у деякої групи людей часом викликають подразнення. Мають низьку ціну, яка виправдана схильністю до швидких розривів.
  2. Нітрилові одноразові рукавички – найкращий варіант для харчової сфери. Вони чудово сідають на руці, гнучкі, щільні, цілком безпечні. Їхня вартість приємна і низька, а стійкість до розривів, проколів, крапель жиру – дуже висока. Ними можна користуватися навіть декілька разів. А ще нітрилові рукавички можна придбати оптом тут https://chila.ua/ru/catalog/nitrilovye в партнера статті.
  3. Вінілові – найгірший економваріант, підходять, напевно, тільки для роздачі їжі або прибирання залишків. Містять шкідливі речовини, легко рвуться, тому й дешеві.
    6352e8bb47715.jpg