Головна Цікаво Пам’ятка батькам підлітка: як обрати якісне та зручне ліжко

Пам’ятка батькам підлітка: як обрати якісне та зручне ліжко

Період сну є надзвичайно важливим у житті будь-якої людини, в тому числі підлітка. В цей час у молодого покоління відновлюються життєво важливі сили, формується стійка психіка та зміцнюється опорно-руховий апарат. Тому в перехідний віковий період дитині вкрай необхідне зручне та комфортне спальне місце. Сучасна меблева промисловість пропонує надзвичайно широкий асортимент ліжок для підлітків. Тому ми рекомендуємо прочитати невелику пам’ятку про їх грамотний підбір. І саме в даному матеріалі ми розглянемо головні критерії вибору ліжка для підлітків від сайту Soloha.

Головні параметри вибору підліткового ліжка

Купуючи ложе в кімнату сина або дочки що підросли, батькам потрібно уточнити необхідні вимоги. Не можна опиратися лише на зовнішній вигляд меблів для сну та особистий смак. Слід приділити увагу цілій низці важливих параметрів виробу, таких як:

  1. Функціональність. Крім спального місця конструкція підліткових ліжок може оснащуватися зручними ящиками для білизни, комодами, вбудованими шафками чи столами. Такі вироби – трансформери заощаджують простір кімнати, звільняючи її корисну площу.
  2. Безпека. Дуже важливо, щоб виріб відповідав усім вимогам безпеки та мав сертифікати якості. Краще купувати продукцію із закругленими краями замість гострих, що допоможе уникнути різноманітних травм.
  3. Міцність. Найбільш важливим показником стає надійність меблів для сну. Купуючи їх варто враховувати, що діти швидко ростуть і додають у вазі, тому ложа мають бути міцними та стійкими.
  4. Форма. Більшість віддає перевагу класичним прямокутним моделям, але для дівчачих спалень існують  нестандартні круглі чи овальні варіанти.

Матеріали виготовлення

Не останню роль у придбанні ліжок для підлітків стає сировина, з якої виготовляється каркас. На вибір споживача пропонуються товари з:

  • бюджетного пластику, який не є міцним та довговічним;
  • ДСП, найбільш популярного  недорогого матеріалу, виготовленого з деревної стружки;
  • МДФ – дерев’яних стружкових плит, на порядок міцніших за ДСП;
  • натурального дерева – екологічної сировини, єдиним мінусом якої є його висока вартість. Саме з деревини експерти рекомендують купувати ліжка для підлітків.

Тип конструкції

Якщо дитина має простору кімнату, то батьки можуть не морочитися з виглядом місця для сну. Однак якщо площа спальні невелика, то на виручку приходить умеблювання зручного конструктиву, типу «ліжка-горища», розсувних, складних, відкидних моделей та модульних систем комплектації. Вони дозволяють поєднувати спальне місце, стіл або шафу, що суттєво економить місце у приміщенні.

6352bc941300a.jpg

Нюанси дизайну ліжок для підлітків

Підліткове спальне місце має бути естетично привабливим і вписуватись в загальний стиль та інтер’єр спальні. Але у перехідному віці діти вже мають власну думку щодо вибору умеблювання для своєї кімнати. Щоб уникнути конфліктів, необхідно обов’язково врахувати і їх побажання. Як правило, підлітків цікавить лише зовнішній вигляд меблів, а питання якості залишається прерогативою батьків.