Головна Цікаво Найбрудніший — пупок! Лікарі назвали 7 частин тіла, до яких не варто...

Найбрудніший — пупок! Лікарі назвали 7 частин тіла, до яких не варто торкатися руками

Несподівано про пупок, так? Дізнайтеся, чому він самий брудний, та які частини тіла краще не чіпати протягом дня.

«Не гризи нігті!», «Не три пальцями очі», «Не чіпай обличчя!» — наші мами були не так уже неправі, коли казали нам все це. Як би ретельно не милі мі руки протягом всього дня, як ретельно не користувалися б антибактеріальним гелем, на них все одно осідає безліч мікробів — і тому варто тричі подумати, перш ніж торкатися до найбільш вразливим частинах нашого тіла. До яких? Вісь список.

Шкіра

Якщо ви хочете, щоб ваша шкіра була здоровою, свіжою і чистою, як можна рідше чіпайте її руками. Адже крім мікробів, які можуть викликати запалення або розвиток акне, на наших пальцях досить багато природного жиру, який може закупорити пори. Тому намагайтеся не доторкатися до свого обличчя без крайньої необхідності.

Очі

Слизова оболонка ока — чи не найбільш ніжна і вразлива частина нашого тіла. Якщо сильно язиком або чесати, її легко зашкодити; якщо чіпати недостатньо чистими руками простіше простого занести небезпечну інфекцію. Якщо ви відчуваєте свербіж або печіння в очах, зверніться до лікаря, нехай він призначить вам краплі, що рятує від сухості і знімають свербіж, але тільки не тріть очі!

Вуха

Шкіра, що покриває вушні канали, дуже ніжна і легко пошкоджується, а в мікротріщинки і маленькі ранки миттєво потрапляє інфекція. Крім того, звичка чистити вуха може призвести до пошкодження барабанної перетинки і часткової або навіть повної втрати слуху.

Ніс

Мама вчила не колупатися в носі? Вона була абсолютно права! Всередині носа живуть корисні бактерії, які допомагають справлятися з вірусами та іншими небезпеками навколишнього середовища, не пропускаючи їх всередину дихальних шляхів. А якщо сунути пальці всередину, можна занести хвороботворні бактерії та підірвати власне здоров’я.

Рот

В середньому у нас в роті живуть від 34 до 72 різних штамів бактерій — причому більшість з них нешкідливі, а деякі навіть корисні. Але бактерії, що потрапляють на наші руки, далеко не так нешкідливі і можуть порушити баланс бактерій в роті і призвести до розвитку хвороби. Якщо ж ви вже застуджені, тим більше намагайтеся як можна рідше торкатися до губ або рота — щоб не перенести хвороботворні бактерії.

Пупок

Думаю, зараз я вам трохи шокують: лікарі вважають саме пупок найбруднішою частиною нашого тіла. Саме в цій маленькій западині збирається найбільша кількість бактерій — і саме йому ми приділяємо менше всього уваги, коли приймаємо душ. Так що намагайтеся якомога рідше доторкатися до нього — і більш ретельно мийте.

Нігті

Сподіваюся, ви ніколи не гризли нігті — це дійсно погана і дуже небезпечна для здоров’я звичка. Але і просто торкатися зайвий раз до нігтям теж не варто: на нігтьових пластинах і під нею живе величезна кількість бактерій, які не знищуються навіть під час дуже ретельного миття рук. Тому найкраще, що ви можете зробити — це як можна рідше торкатися до своїх (і чужих!) нігтям.