Кавовий порошок використовується не тільки для приготування напою з однойменною назвою, а й безлічі інших, цікавих, оригінальних продуктів. Вона виходить простим способом – попередньо обсмажені зерна просто подрібнюються. Приготувати порошок можна і самостійно, в кавомолці, але спочатку потрібно добре прожарити зерна. На виробництві можуть використовувати різноманітні способи подрібнення.
Натуральна мелена кава – другий за популярністю і обсягами споживання напій в світі. Пальма першості залишається за питною водою. Кава – напій, який прийшов до нас з східноафриканських країн. Вважається, що першими його дегустаторами були домашні тварини, які, спробувавши цей продукт, ставали більш жвавими й бадьорими. Згодом, кава поширилося по Азії, Європі, і пізніше його почали випускати повсюдно.
Особливості натуральної меленої кави
Компанії, які професійно займаються його виробництвом, купують або самостійно добувають висушені боби, які потім обсмажуються. Для цього використовуються різні виробничі потужності. Подрібнюють як по одному сорту, так і відразу декілька, змішаних між собою.
Мелений натуральний продукт ділиться на кілька різновидів:
- Залежно від місця походження зерен – бразильська, мексиканська, єменська, ефіопська.
- По сорту кавового дерева. Високоякісні плоди з м’яким присмаком і насиченим ароматом – це арабіка. Більш різкий, водянистий продукт зі специфічним, гірким присмаком – робуста. Ліберіка містить дуже мало кофеїну, її додають, в основному, в кавові суміші.
- За складом. Кава може бути чистим, або включати в себе натуральні добавки – коньяк, вишню, карамель.
- Залежно від ступеня або інтенсивності прожарювання.
- За ступенем помелу. Наприклад, для кавника або французького преса підходить варіант грубого помелу, дрібного – для кавоварок з фільтрами. Універсальний – порошок середнього помелу.
В помеленій кавою практично немає вуглеводів і жирів, в ньому дуже мало білків, тому його по праву можна віднести до низькокалорійного напою. При цьому, в ній не бракує калію, марганцю, магнію і безлічі інших корисних мікроелементів.
Спори про шкоду і користь кави не втрачають своєї актуальності роками. Можна підкреслити одну, очевидну користь. Вона полягає в тому, що цей напій відмінно знімає втому і стимулює мозкову діяльність. Тому резонно починати ранок з нього