Головна Цікаво Найкращий матеріал для будівництва будинку

Найкращий матеріал для будівництва будинку

Напевно кожен житель простої міської квартири, засинаючи під “музику” перфоратора або під плач дитини сусіда, часто замислюється про переїзд в приватний будинок. І коли він приймає остаточне рішення побудувати будинок для себе – йому необхідно буде зробити правильний вибір. І вибір не тільки самої концепції будинку, планування, конфігурації приміщень, але й вибрати найкращий базовий матеріал, із якого буде побудований будинок. І мова зараз йде не про простий дачний будинок, а про повноцінний капітальний будинок, призначений для комфортного проживання в ньому в будь-який час року.

Для зведення будинку використовуються як правило такі групи матеріалів:

  • цегла;
  • газобетон;
  • керамоблок;
  • дерево.

Матеріал будинку визначається на етапі проектування, якщо мова йде про індивідуальний проект. Купити готовий проект будинку або замовити розробку індивідуального проекту будинку/котеджу можна в спеціальних проектних організаціях, таких як – https://qproject.com.ua/ua/ .

Будинок з цегли

Цегляні будівлі справедливо вважають найбільш солідними та масивними. Цегла – це справжня класика, приклад надійності та довговічності. Недарма в багатьох містах світу цегляні будівлі стоять ось уже кілька століть. Причиною цього є висока міцність, довговічність, морозостійкість, зносостійкість. Зовнішній вигляд такого рішення завжди виглядає привабливо. Стіна із цегли за міцністю не набагато поступається бетону.

Недоліки:

  • невелика енергоефективність (в порівнянні з сучасними матеріалами);
  • висока вартість як самого матеріалу, так й послуг професійного муляра;
  • необхідний більш міцний фундамент із-за великої ваги стіни.

Газобетонні блоки для будівництва будинків

Останнім часом такі матеріали (пінобетон, газобетон) міцно зайняли перше місце за популярністю, змістивши цеглу з першого рядка. Причиною тому послужило їх економічність, висока швидкість робіт з укладання (завдяки великому розміру) блоків та хороші характеристики теплопровідності. Вони не володіють такою високою міцністю як цегла та бетон, але її цілком достатньо для малоповерхового будівництва. Завдяки пористості матеріалу забезпечується низька теплопровідність та невелика вага. Найчастіше будинок із піноблоків потребує мінімального утеплення.

До недоліків можна віднести гігроскопічність та крихкість матеріалу.

Будівництво будинків із керамічних блоків

Даний будівельний матеріал екологічний, має високу міцність, вогнестійкість, морозостійкість. За рахунок своєї пустотності має низьку теплопровідність та хорошу шумоізоляцію. Стіни будинку із керамоблока мають у порівнянні з цеглою невелику вагу, тому можна заощадити на фундаменті. Процес будівництва стін відбувається швидко та без зайвих трудовитрат за рахунок великих розміром блоків.

З недоліків можна виділити його високу вартість.

Дерев’яні будинки

У свою чергу дерев’яні будинки поділяються на кілька видів:

  • із суцільного (непрофільованого) бруса;
  • із профільованого бруса;
  • із клеєного бруса.

Такі будинки вважаються найбільш екологічними, мають гарний та естетичний зовнішній вигляд. Мають низьку теплопровідність, швидко будуються в порівнянні з кам’яними матеріалами – легкі, що відображається на більш простій конструкції фундаменту. Термін експлуатації дерев’яних будинків понад 100 років, по праву можна вважати їх довговічними. Конструкції дерев’яних будинків вимагають обробки антисептиками та антипіренами для уникнення гниття, цвілі, ураження комахами, а також для захисту від вогню. Така обробка забезпечує вогнестійкість на деякий час, але не робить будинок неспаленим.

З недоліків можна відзначити пожежонебезпеку, а також необхідність в технологічній перерві близько року, який потрібен для усадки будинку.