Головна Цікаво Про збільшення тарифів за послуги з утримання будинків

Про збільшення тарифів за послуги з утримання будинків

 Управління будинками має наміри переглянути тарифи за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Для цього організовуватимуть громадські обговорення пропозицій з мешканцями кожного будинку зокрема згідно оголошень, які будуть розповсюджені заздалегідь. З чим  це пов’язано – у розмові  з керівником Любов’ю Милян.

 
За її словами, сьогодні підприємство розраховує тарифи за послуги з утримання будинків і прибудинкових територій згідно урядової постанови ще від 2008 р. З того часу лише мінімальна заробітна плата зросла з 515 грн до 1118, а з грудня цього року становитиме уже 1134 гривні. Лише вона одна в кілька разів перевищує витрати на виконання поточних робіт. Окрім цього, вартість бензину  "скочила" з 4,6 грн за літр до 10,40; будівельних матеріалів зросла у 2 рази; утилізації ТПВ – з 8,24 до 13,34 за 1 м3 сміття. Для того, щоб його вивезти, прибрати прибудинкові території, оплатити за утилізацію, освітлення в коридорах загального користування необхідно понад 37 тис.гривень на місяць. Тож на сьогодні такі розцінки – показник збитковості комунальної служби. Тому гостро постало питання в терміновому перегляді тарифів.
 
Зараз йде підготовка оголошень, в яких будуть вказані терміни проведення громадських слухань по кожному будинку. Опісля, згідно складеного протоколу, прийматимуться конкретні рішення. Кінцевий результат – взявши до уваги пропозиції мешканців, їхні зауваження, по кожному будинку буде розрахований індивідуальний тариф.
 
Правда, в місячний термін після обговорення кожен мешканець зокрема повинен подати заяву в Управління будинками, де вкаже послуги, які буде оплачувати. Зміни в тарифах мають бути затверджені виконкомом Буської міської ради.
 
Інна Паламар.