Головна Цікаво Особливості оренди квартир подобово в Україні і Європі

Особливості оренди квартир подобово в Україні і Європі

оренда житла в Україні
оренда житла в Україні

Чи відрізняється європейський ринок подобової оренди житла від українського? Вартість, рівень обслуговування та інші особливості оренди описані в цій статті.

Подобова оренда квартир стає сьогодні все більш затребуваною, при цьому є потенціал і подальшого, ще більш стрімкого розвитку. У зв’язку з підвищенням попиту зростає і кількість пропозицій. Але як йдуть справи на ринку оренди житла подобово в Україні, якщо порівняти його з європейським ринком? Давайте розглянемо цю ситуацію з різних ракурсів.

Вартість оренди житла подобово

За даними фахівців сайту 24ua.net ціни на квартири подобово в Києві практично такі ж, як у європейських країнах. Наприклад, дивлячись на booking.com орендувати будинок на узбережжі Італії коштує від 25-27 євро за добу (з людини), а зняти віп-апартаменти на о. Іскья можна за 64-92 євро на добу. Вартість подобової оренди лондонських квартир залежить від їх місця розташування і коливається від 40 до 250 євро за добу. Мінімальна ціна оренди житла в Мюнхені — 40 євро на добу.

До підвищення курсу євро щодо гривні ціни в Україні були практично такими ж. Нижня планка оренди однокімнатної квартири в Одесі, Донецьку, Львові чи Києві — близько 120 грн. за добу. При цьому межі самої високої планки не існує. Віп-апартаменти в престижному районі Києва можна зняти за ціною від 1000 гривень на добу (це дорожче, ніж аналогічне житло в Європі).

Рівень сервісу і оренда житла подобово

Причина, чому в містах України, настільки затребувана оренда квартир подобово, проста. Вона полягає в недостатній розвиненості мережі готелів. Ось що розповідає нам дописувач Віталій : “Подорожуючи по Європейському союзи ви не зустрінетесь з проблемою ночівлі – ви сідаєте он-лайн і за декілька хвилин знаходите готель поруч. В Україні зробити це важко, тим більше що якість готелей на порядок нижче. Добре що є сервіси такі як 24ua.net – рекомедную це місце, адже досить часто прийшлося нашвидкоруч підшукувати місце для ночівлі. І на даному сервісі пошук зручний та оголошення актуальні.” Причому мова йде саме про недорогих закладах, в яких часто зупиняються туристи. Так як рівень сервісу в готелях нерідко залишає бажати кращого, багато воліють орендувати квартиру подобово і отримати комфортабельне житло за прийнятну ціну.

Як йдуть справи з рівнем обслуговування при зніманні подобової житлоплощі в Європі?

Зняти квартиру подобово в будь-якому європейському місті можна як без посередників, так і через агентство. Хочеться відзначити, що в Європі, якщо власники житлоплощі перекладають всю роботу по здачі житла агента нерухомості, то саме агентство зобов’язане стежити за станом квартири, підтримувати її в чистоті та періодично проводити в ній ремонт. Так як конкуренція серед агентств велика, квартири завжди знаходяться в чистому і охайному вигляді. Крім того, клієнтам за бажанням надаються послуги прання, прасування одягу, прибирання під час проживання і т. п.

Обмеження на короткотерміновуу оренду житла в Європі

У деяких країнах Європи розглядаються законопроекти, суть яких полягає у введенні обмежень на короткотермінову оренду житла. Так, в декількох кварталах Берліна заборонено здавати квартири менш ніж на місяць. В минулому році в Парижі мерія подала позови на 15 власників, які регулярно здавали житло туристам. За законом жителі французької столиці можуть здавати тільки своє основне місце проживання, тоді як друге житло надавати в оренду для отримання регулярного доходу заборонено.

Схожі обмеження можуть ввести в Гамбурзі і Барселоні. Влада пояснює свої дії тим, що інвестори можуть скупити цілі будівлі для здачі квартир в оренду туристам. Це призведе до підвищення цін на нерухомість і до її нестачі для міських жителів. В Україні на сьогоднішній день таких заборон не існує.

Щоб зняти квартиру у Європі на кілька днів, достатньо звернутися в агентство. Але є й альтернативні варіанти пошуку житла. Це можуть бути як оголошення в газетах або на інтернет-ресурсах, так і спеціалізовані сайти, на яких пропонується недороге подобове житло для туристів.