Головна Цікаво Як скласти свій комплекс спортивного харчування

Як скласти свій комплекс спортивного харчування

Поняття спортивного харчування об’єднує в собі всі препарати і концентровані добавки, які використовуються спортсменами для досягнення конкретних поставлених результатів – набору маси, сушіння тіла, скидання ваги.

В залежності від того, чого ви хочете досягти, ви повинні підібрати для себе правильний комплекс.

Найскладніше визначитися саме новачкам з вибором добавок, оскільки очі розбігаються, а недосвідченість і відсутність знань у даній сфері не дозволяють грамотно підійти до вирішення поставленого завдання.

Які бувають спортивні добавки

Якщо ви займаєтеся з тренером, завжди зможете проконсультуватися з цього питання у нього. Якщо ж ви поодинці збираєтеся досягати спортивних перемог, тоді підходите до вибору набору акуратно і грамотно.

В асортименті спортивної продукції можна виділити такі ключові категорії добавок, вживаних спортсменами:

Вітамінно-мінеральні комплекси;
 Протеїн різних видів;
Жироспалювачі;
Амінокислоти ВСАА;
Креатин;
Гейнери.

Починаємо з малого

Починати завжди потрібно з вітамінів і мінералів. Ці добавки рекомендуються всім людям, які не можуть повноцінно харчуватися і підтримувати добову норму всіх цінних мікроелементів. Враховуючи, що організм спортсмена буде піддаватися інтенсивним навантаженням, для нього особливо важливі поживні речовини, заряджають енергією.

Якщо ви вважаєте, що у вас є кілька зайвих кілограмів ваги, у цій справі вам допоможуть схуднути. Почніть з Л-карнітину, який є універсальним препаратом і в поєднанні з кардіонавантаженнями під час тренування здатний активізувати процеси спалювання клітин в організмі, а також стимулювати вироблення додаткової енергії.

На першому етапі цих комплексів буде достатньо, а через певний період ви зможете переходити до більш серйозних продуктів.

До їх числа відноситься протеїн і амінокислоти ВСАА. Протеїн являє собою очищений від домішок концентрований білок, який є головним будівельним матеріалом для м’язів. Це ідеальний продукт для нарощення маси і створення красивого, рельєфного і сильного тіла.

Амінокислоти ВСАА допомагають збільшення силових показників м’язів, а також прискорюють відновний процес після інтенсивних тренувань.

Гейнери та креатиновый комплекс – це спортивне харчування для просунутих спортсменів, які готуються до змагань і піддають свій організм максимально важким навантаженням для досягнення кінцевого результату.