Головна Цікаво Особливості протекторних малюнків зимової гуми: яка роль та вплив на характеристики шин

Особливості протекторних малюнків зимової гуми: яка роль та вплив на характеристики шин

У наші дні практично кожен виробник в асортименті має різні варіанти зимових моделей з різноманітними малюнками протекторів. Зимові шини 185 65 R14 відмінно поводяться на талому або пухкому снігу, відрізняються мінімальним зносом, високою якістю, доступною вартістю. При виборі необхідно враховувати марку авто, погодні умови, якість асфальту.

Важливі функції та роль

Основне завдання автомобільної гуми полягає у створенні максимального сталого зчеплення машини з дорожнім полотном. Ідеальних доріг не існує, тому виробники постійно займаються розробкою та впровадженням нових малюнків для протекторів, за рахунок чого дані вироби суттєво покращуються. Мрія інженерів – розробка шини, що підходить для всіх типів трас.

Від малюнка залежать такі функції:

  • захист від механічних ушкоджень;
  • відведення води з-під покришок та зниження ризику
  • виникнення аварій;
  • зменшення гальмівного шляху;
  • створення комфортної їзди та курсової стійкості.

Якщо малюнок не відповідатиме типу асфальту, погодним умовам, та швидкості, вищеописані показники погіршуються у кілька разів. Він є ключовим моментом, що істотно впливає на властивості та поведінку гуми.

Роль малюнка досить різнопланова: під час їзди снігом, ключова функція полягає у ефективному зчепленні. Колеса за допомогою ламелей проникають у поверхню снігового покриття, чіпляються за нього за рахунок кромок, утворених спеціальними насічками. При їзді по бруду, талому снігу або воді шини потребують хорошої дренажної системи, що дозволяє впоратися з опадами.

Особливості

Існує кілька типів малюнка шини: симетричний неспрямований та спрямований, асиметричний неспрямований та спрямований. Кожен із них має свої особливості, яким варто приділити особливу увагу:

Перший – є класикою, відрізняється хорошим співвідношенням якості та вартості, за рахунок чого досить популярний. Перевага полягає у легкій заміні, встановленні на будь-які колеса, відносної малошумності.

Другий – стрілка, що має позначку “Rotation”, вказує напрямок обертання колеса. Перевага полягає в наступному: підходить для їзди по вологому асфальту, хороше відведення води за рахунок канавок, що розходяться в різні сторони, ефективна робота на автомобілях із заднім приводом.

Третій – добре виводить сніг та воду, дозволяє працювати колесам на будь-якому покритті. Особливість полягає в установці згідно з нанесеними позначеннями, в іншому випадку ефективність втрачається. Потрібно враховувати також сторони — зовнішню та внутрішню, напрямок руху коліс.

Четвертий – купити шини даного типу можна практично у будь-якому магазині. При монтажі слід враховувати стрілку, що показує напрямок, у якому повинне обертатися колесо. Перевага: поєднання якостей направленого протекторного малюнка з асиметричним.