Головна Цікаво Особливості роботи в Естонії для іноземців

Особливості роботи в Естонії для іноземців

Естонія – країна з прохолодним кліматом, що входить в ЄС. Але далеко не це цікавить тисячі російськомовних людей, які намагаються потрапити на роботу в цю країну.

Сьогодні ми розберемося в перевагах роботи в Естонії, які вакансії популярні, як суворі вимоги для отримання роботи та багато іншого. Загалом, буде досить цікаво, тому почнемо.

Переваги роботи в Естонії

Почнемо з самого головного – чому туди варто їхати працювати ?. По крайней мере, найпершим пунктом, що відноситься до плюсів, можна віднести той факт, що потрапити сюди на роботу російськомовному мігранту куди простіше, ніж в Німеччину, Італію або Сполучені Штати Америки.

Другий пункт – різновид вакансій. Так-так, тут знайдеться робота кожного, оскільки вона максимально різнопрофільних.

Третій пункт – простота отримання робочої візи. Звичайно ж в Естонію, як і в будь-яку іншу країну необхідно їхати легально і з візою. Але повірте, її отримати буде простіше простого, оскільки процедура її оформлення, перелік документів, які необхідні – все це дрібниці, порівняно з тим, як доводиться часом викручуватися в посольстві США та інших країнах.

Вакансії в Естонії

Російськомовне населення Естонії становить 30% від загального числа, що дозволяє без особливих знань естонського, англійської та німецької мови влаштується практично скрізь.

Серед мігрантів популярністю користуються такі вакансії:

Складальник фруктів і овочів;

  • фасадчик;
  • Сантехнік;
  • Маляр;
  • Доглядальниця;
  • Пакувальники товарів;
  • водії;

Цей список професій чим примітний? Тим що навіть мінімальних навичок роботи вам достатньо, щоб отримувати 1000-1500 євро, хоча працювати ви будете 8-10 годин. Звичайно, якщо говорити про доглядальницях, то тут вже потрібні будуть мовні навички, якщо раптом ви потрапите до естонської сім’ї, яка не знає російської мови, хоча, як ми згадували раніше, шанси потрапити до російськомовних досить великий.
ЧТо ж стосується фахівців, класом вище, то ви себе можете знайти в Естонії в якості:

  • медика;
  • IT-фахівця;
  • Фахівця по туризму;
  • Нянею для дітей;

Ось тут вам буде потрібно не тільки багатий досвід роботи, гарне резюме, а й ще володіння двома мовами мінімум – німецькою та англійською. Але це можливість не просто попрацювати до закінчення своєї візи, а й отримати посвідку на проживання, пропрацювавши тут кілька років. При цьому, ви ще будете отримувати гідну плату за свою працю у вигляді 2000 євро і більше (все залежить від того, наскільки ви фахівець).

Ну і наостанок, щоб ви зважили всі “за” і “проти”, пройдемося по тому, чи варто їхати туди чи ні, які недоліки і плюси.

До плюсів ми віднесемо: легкий пошук роботи в Естонії, гідна зарплата для будь-якої діяльності, високий рівень медицини, відносно недорогі ціни на житло (причому багато фірм, на які ви работат, можуть допомогти вам в цьому питанні), і легке отримання візи.

З мінусами вже доводиться важче, оскільки на тлі інших представників країн ЄС Естонія може виглядати не так привабливо, але це ідеальна країна, якщо ми говоримо про працевлаштуванні російськомовного мігранта. Тому єдиним мінусом, ми можемо назвати лише прохолодний клімат, який дасть вам відчути різницю в погодних умовах, якщо ви приїдете з південних куточків своїх країн.