Головна Цікаво Плюси і мінуси роботи кур’єром

Плюси і мінуси роботи кур’єром

Кур’єр займається доставкою документації, посилок, продуктів харчування, товарів з інтернет- магазину, квітів та подарунків. Він є гарантом того, що клієнт отримує своє замовлення вчасно. Вдаючись до послуг кур’єра, замовник може продуктивніше розпоряджатися власним часом.

Хто може бути кур’єром

Посада доступна кожному охочому. Вона приваблює студентів, чоловіків та жінок, яким зручно поєднувати роботу з доставки з іншими заняттями. Головна вимога до претендентів – можливість швидко пересуватися та добре орієнтуватися по місту.

Разом з цим, у цій сфері спостерігається постійна зміна кадрів, так як для тривалої кар’єри ця робота підходить небагатьом. Тому на біржі праці завжди можна знайти вільні вакансії кур’єра.

Категорії кур’єрів

Кур’єрські служби надають широкий спектр послуг з доставки різних вантажів. Залежно від способу доставки розрізняють три категорії кур’єрів:

  1. Піші кур’єри найчастіше здійснюють доставку документації, невеликих посилок або їжі з найближчого кафе за певним маршрутом та закріплюються за конкретним районом.
  2. Вело-кур’єри організовують доставку листів, пакетів із документами, посилок невеликої ваги. Терміни виконання роботи становить від однієї години і більше, залежно від віддаленості місця доставки до точки відправлення.
  3. Авто-кур’єр займається транспортуванням об’ємних посилок та габаритних вантажів, які важко доставити велосипедом. Послуги кур’єра на автомобілі потрібні як для внутрішньо міських перевезень, так і для міжміської доставки вантажу.

Окрім доставки, передача документації, квітів, посилок обов’язково засвідчується підписом одержувача, із зазначенням часу та дати отримання. Це обов’язкова вимога, тому кур’єру необхідно бути уважним і не забувати про звітну документацію.

Переваги та недоліки роботи

Серед основних плюсів вакансії:

  • не вимагає спеціальної освіти, хоча вітається вміння знаходити спільну мову з людьми
  • роботу можна поєднувати з навчанням;
  • рухлива робота на свіжому повітрі піших в чи вело кур’єрів дозволяє підтримувати своє тіло у хорошій фізичній формі.
  • відсутність постійного контролю начальства.
  • чайові від задоволених клієнтів мотивують оперативно виконувати обов’язки щодо доставки замовлень. Це ще одна нагода збільшити свій бюджет.

Крім позитивних моментів існують і негативні сторони професії. Пошук потрібної адреси іноді перетворюється на справжній квест. Доводиться зв’язуватись із замовником для отримання додаткових інструкцій. Набагато складніше, якщо клієнт сам ніколи не бував у пункті доставки та не може дати конструктивних підказок. Крім того, погодні умови не завжди сприятливі, тому доводиться здійснювати доставку і в спеку, і в дощ, і в снігопад, і в морози.