Головна Цікаво Підстрижуть і виперуть, відремонтують і реабілітують

Підстрижуть і виперуть, відремонтують і реабілітують

1400

У Буському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) функціонує відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, створене для обслуговування громадян похилого віку,  інвалідів, громадян, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям (зареєстровані в державній службі зайнятості), стихійним лихом, катастрофою, у разі, коли вони мають на своєму  утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів.

Тут працює перукар (на знімку), який безоплатно стриже одиноких непрацездатних. Тим, хто проживає самотньо, надає послуги згідно тарифів. А підопічних, які за станом здоров’я не виходять з будинку, перукар навідає вдома.

Також є машиніст з прання та ремонту одягу, який надає послуги з прання білизни як на платній, так і безоплатній основі. У відділенні працює кравецька майстерня, де швачка ремонтує і шиє речі та одяг.

Ще один важливий вид послуг – пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації – підопічні територіального центру, а також жителі району мають можливість взяти у користування палиці дерев’яні, милиці дерев’яні з підлокітником, інвалідний візок і ходулі та ін. Крім цього, працює взуттєвик, який надає безкоштовні послуги суто одиноким людям, а одиноко проживаючим – згідно тарифів.

Також варто зазначити, що безкоштовно обслуговуватись у відділенні адресної допомоги мають право: по-перше, одинокі громадяни пенсійного віку;

по-друге, інші громадяни похилого віку, інваліди, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як чотири місяці), які мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку за умови, що середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж 1,5 прожиткового мінімуму для сім’ї;

по-третє, громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям (зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу), стихійним лихом, катастрофою і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів, якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім’ї.

У відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги радо зустрічають благодійників і приймають від людей, підприємств, установ, організацій одяг, взуття, продукти харчування і кошти для потреб малозабезпечених. Загалом дирекція територіального центру та його працівники докладають чималих зусиль не лише для виконання своїх обов'язків, але й покращення якості наданих послуг. Користуючись нагодою, вони висловлюють слова вдячності за співпрацю усім, кому небайдужа нелегка життєва доля перестарілих людей.

Ірина  ГАЄВСЬКА