Головна Цікаво Погашення кредиту. Реальні способи

Погашення кредиту. Реальні способи

Боргове навантаження населення стрімко зростає. Багато сімей беруть кредити. Щоб це не стало непосильною ношею для сімейного бюджету, важливо дотримуватися порядку погашення заборгованості, описаний в договорі. Тому його варто уважно дослідити, особливо графік платежів.

Терміни погашенія

Зручно, щоб ці дати були близько до зарплати. Затягувати з перерахуванням суми не можна, так як це зіпсує кредитну історію і вплине на отримання нових позик. Вносити платежі потрібно заздалегідь, так як сума повинна в зазначений термін надійти на рахунок, що може зайняти деякий час. Будь-яка затримка обернеться штрафами. За угодою з банком терміни погашення можна змінювати: ці моменти описані в договорі. Для цього найчастіше потрібно написати заяву в відділенні установи.

Платежі розмір також вказано в договорі. Він складається з основного боргу і нарахованих відсотків. Платежі бувають двох видів: аннуїтетниє і диференційовані. Перший вид найбільш часто використовується банками для розрахунків при погашенні кредиту. Особливість його в тому, що сума залишається незмінною протягом усього терміну. Другий вид відрізняється від першого тим, що розмір платежу зменшується до кінця кредиту. Диференційовані платежі вигідніше для позичальника, так як заплатить він при цьому менше. Існує безліч способів перерахування платежу.

Можна скористатися послугами бухгалтерії за місцем роботи. Для цього потрібно написати заяву, і фінансовий відділ буде переводити певну суму з заробітної плати. Зручно погашати кредит за допомогою банку. Заява в такому випадку пишеться в відділенні установи. У певний термін потрібна сума автоматично надійде на кредитний рахунок. А можна оплачувати готівкою через касу, платіжні термінали, відділення пошти. Користувачам інтернету погашення кредиту є вдома: в особистому кабінеті на сайті банку, через електронні гаманці та платіжні системи.

Погашення достроково

Чтоби швидше позбутися від кредиту, можна повернути борг до настання зазначеної в договорі дати: погасити позику повністю або частково. При частковій оплаті варто вносити суми більше, ніж у графіку платежів. Згідно із законом для дострокового погашення необхідно за 30 днів письмово повідомити кредитора. На практиці для початку варто вивчити договір, в якому прописаний цей момент. Спірні питання уточнити по телефону гарячої лінії. Якщо ніякої форми для повідомлення не передбачено, то воно складається самостійно в двох примірниках із зазначенням номера кредитного договору, паспортних даних боржника, внесеної суми і дати. Лист відноситься особисто до відділення банку або надсилається поштою рекомендованим з повідомленням. Якщо у вас не виходить платити кредит, рекомендуємо звернутись до адвоката по кредитам.

Після закінчення зазначеного терміну вноситься грошова сума на кредитний рахунок. Зробити це краще в банку, де операціоністи допоможуть в оформленні пакета документів. У разі повного погашення у фінансовій установі необхідно взяти довідку про повний розрахунок і про відсутність претензій з боку кредитора. Ці прості правила збережуть позитивну кредитну історію і не дозволять загрузнути в борговій ямі.