Здоровий якісний сон багато у чому залежить від ретельного обрання усіх елементів постільної білизни. Особливу роль у нічному комфорті відіграє ковдра, яка здійснює «клімат-контроль» відпочинку. Провідні світові текстильні підприємства пропонують набивні, стьобані та комбіновані моделі укривал, що вироблені з натуральних чи синтетичних матеріалів. Асортимент запропонований відомими торговельними марками, дозволяє віднайти оптимальний за вартістю й експлуатаційними характеристиками тип виробу для кожного з членів родини.
Важливі критерії вибору укривала
Найбільший вплив на зручність використання укривала мають його габарити. Європейські виробники пропонують моделі спеціальних розмірів для дітей, дорослих та сімейних пар. Найчастіше споживачі воліють купити полуторну ковдру (155*215 см), яка є однаково зручною для користування однією людиною або подружжям. Перед придбанням постільного виробу, окрім його розмірної сітки, неодмінно потрібно звернути увагу на ще кілька факторів:
- текстиль, з якого пошито чохол ковдри, впливає на її тактильні якості, довговічність та особливості догляду;
- матеріал для набивання визначає гіпоалергенність укривала, сезонність його використання та вагові показники;
- від щільності залежать теплоізоляційні якості ковдри, що дозволяють підтримувати комфортну температуру тіла, незалежно від зовнішніх чинників.
Перевагами полуторних ковдр від знаних виробників є довготривале збереження первинної форми виробу та рівномірне розподілення наповнювача протягом усього часу використання укривала.
Характеристики тканин для пошиття ковдр
При обиранні тканини, з якої пошито ковдру, необхідно враховувати умови експлуатації постільної білизни. Матерія для чохла має бути приємною на дотик, добре вбирати вологу, легко чиститися, витримувати значні динамічні та механічні навантаження. Лідери текстильної галузі використовують для пошиття зовнішньої оболонки укривала матеріали декількох типів:
- бавовна – натуральна тканина, що добре утримує тепло та стійка до зношення. Для виготовлення чохла пухової ковдри використовується щільна пухотримаюча бавовна;
- бамбук – матеріал, який має антибактеріальні та гіпоалергенні властивості. Бамбукові вироби вирізняються здатністю накопичувати та зберігати тепло;
- тенсел – виготовлена з обробленої деревини евкаліпта тканина відома своїми бактерицидними якостями. Матерія не мнеться та підходить для інтенсивного користування;
- мікрофібра – у складі тканинної основи поєднані природні й штучні полімерні волокна. Антимікробне полотно швидко сохне й не деформується.
Великий попит мають ковдри, зшиті з інноваційного нановолокна. Наприклад, відомий турецький бренд Penelope налагодив виробництво полуторних ковдр з тканини Outlast, розробленої у NASA для використання в складних умовах космосу.
Властивості та щільність наповнювача
Збереження тепла, ключова функція ковдри, насамперед залежить від типу матеріалу набивання й щільності його розподілення. Виробники текстилю випускають різноманітні лінійки полуторних укривал як із сучасними синтетичними наповнювачами, так і з традиційним натуральним вмістом:
- пух та перо – класичний матеріал для постільних виробів, який піддають спеціальній обробці для запобігання виникненню алергічних реакцій. Пухові ковдри добре пропускають повітря, що виключає перегрів людини під час сну;
- вовна – укривала з очищеної овечої шерсті швидко зігрівають навіть при екстремально низьких температурах;
- бамбукові й бавовняні волокна – легкі та м’які на дотик наповнювачі не подразнюють шкіру, дозволяють тілу дихати та контролюють потовиділення;
- Thermolite clean – інноваційний матеріал з антимікробними та протикліщовими властивостями;
- мікроволокно – антиалергенний вміст з високим ступенем гігроскопічності, що запобігає «ефекту сауни».
За щільністю матеріалів вирізняють п’ять категорій укривал: легкі (до 200 г/м2), полегшені (до 220 г/м2), стандартні (до 300 г/м2), теплі (до 350 г/м2 ), дуже теплі (понад 350 г/м2).
Підібравши з модельного ряду полуторну ковдру, найбільш відповідну до своїх потреб, можна на дуже тривалий термін гарантувати комфортний здоровий сон о будь-якій порі року.