Сьогодні Фонд підтримки кліматичного фінансування міст (City Climate Finance Gap Fund) оголосив другу групу міст, що отримають безкоштовну технічну допомогу для підготовки міських кліматичних проєктів, прийнятних для фінансування. Одним із міст, яке отримає підтримку фонду, став Львів. Інші п’ять міст з Чорногорії, Еквадору, ПАР, Вануату та Мексики. Проєкти охоплюють озеленення міських територій, енергоефективність, відновлювану енергетику, сталу мобільність, водопостачання та поводження з відходами.
Фонд підтримки кліматичного фінансування міст (City Climate Finance Gap Fund) підтримує міста з усього світу, що стикаються з перешкодами, як-от неспроможність або недостатній рівень технічних знань під час розробки та фінансування міських кліматичних проєктів. Фонд підтримки допомагає містам на початковому етапі, надаючи безкоштовні технічні та консультаційні послуги щодо визначення пріоритетів та підготовки міських кліматичних інвестицій. Метою Фонду підтримки є прискорення підготовки інвестицій, підвищення якості проєктів та забезпечення їхньої прийнятності для фінансування банками.
Підтримка Фонду передбачає:
- Безкоштовну технічну допомогу у підготовці початкової фази проєктів, спрямованих на протидію змінам клімату.
- Проєкти у сферах енергоефективності, відновлюваної енергетики, сталої мобільності, поводження з відходами та водопостачання.
Також Світовий банк та Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) у співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та Фонд підтримки кліматичного фінансування міст впроваджують нову спільну ініціативу з підтримки зелених, інклюзивних, стійких, креативних та конкурентоспроможних міст у країнах, що розвиваються. За допомогою технічної підтримки, що фінансується організаціями-донорами (ціль – фінансування щонайменше у розмірі 100 млн євро), фонд має на меті надати доступ до майже 4 мільярдів євро, щоб допомогти містам перетворити плани щодо питань клімату на проєкти, готові до фінансування.
Заходи у містах, що були оголошені сьогодні, передбачають:
- Львів, Україна: підтримка дизайну вулиць міста, що сприятиме комфортнішому пересуванню пішоходів і велосипедистів.
- Подгориця, Чорногорія: підтримка міста у створенні схеми громадських будівель, що допоможе визначити, які з них можуть бути використані для побудови «зелених» дахів разом із фасадами для покращення енергоефективності будівель та підвищення провідності поверхонь у громадських місцях.
- Куенка, Еквадор: Фонд підтримає аналіз гідрометеорологічної мережі, оцінку сценаріїв зміни клімату та заходів для боротьби/запобігання повеням.
- Мбомбела, ПАР: підтримка в оформленні генерального плану поводження з дощовими водами.
- Порт-Віла, Вануату: надання технічних консультацій щодо технологій виробництва біогазу для аналізу ймовірності розвитку пілотного проєкту з переробки відходів для виробництва біогазу у Порт-Вілі.
- Наукальпан, Мексика: оцінка інституційної спроможності для побудови лінії легкорейкового транспорту, що з’єднає райони міста Наукальпана та центр міста Мехіко.
«Міста в усьому світі виробляють понад дві третини світових обсягів викидів CO2. Багато міст відчувають згубний вплив кліматичної кризи, а пандемія COVID-19 ще більше ускладнила подолання цієї кризи. Фонд підтримки демонструє, як за допомогою співпраці та партнерства ми можемо надати містам в усьому світі від Мексики до України підтримку, якої вони потребують для перетворення проєктних ідей на проєкти, прийнятні для фінансування. Я хочу подякувати містам, Світовому банку, нашим донорам та партнерам з глобальних мереж міст за чудову співпрацю задля досягнення наших спільних цілей Фонду підтримки», – прокоментував віце-президент ЄІБ Амбруаз Файоль.
Більше про подію: https://www.eib.org/en/press/all/2021-192-city-climate-finance-gap-fund-approves-support-for-six-cities
Докладніше про Фонд підтримки кліматичного фінансування міст (City Climate Finance Gap Fund): www.citygapfund.org.