Невід’ємна частина вентиляційної системи – це повітряний фільтр. Його застосовують для очищення приміщення від плісняви, пилу, різноманітних бактерій. Мають великий попит товари від компанії «Селтон» https://selton.com.ua, які характеризуються якісним та безпечним складом, відповідають всім стандартам та вважаються універсальними.
Для чого потрібен повітряний фільтр?
Повітряний фільтр системи вентиляції використовують для створення комфортних умов під час знаходження в кімнаті. Так, люди будуть дихати не шкідливими сумішами, а чистим повітрям. Обирати такий елемент рекомендується відповідально. Краще надавати перевагу тільки виробникам, які мають сертифікацію, оскільки інакше зростають ризики для здоров’я. Крім того, гроші виявляться витраченими даремно.
Фільтри необхідно заміняти, проте загальних правил та термінів немає. Все залежить від типу приміщення та інтенсивності забруднення. Так, вдасться безпосередньо контролювати період оновлення або чистки. Вже через декілька місяців експлуатації буде зрозуміло, як скоро варто придбати новий елемент.
Які є повітряні фільтри?
Класифікація відбувається за типом фільтрації. Існують повітряні фільтри тонкого очищення або грубого. Не завадить детальніше дізнатися про відмінності. Так, тонке людина отримує, якщо обирає такі компоненти, як G- та HEPA. Загалом різниці між ними немає за стандартами та перевагами. Мова йде лише про маркування. Якщо це великий пил, то затримується від 95 до 98%, а дрібний – 80%. Наприклад, гарно цей варіант підходить для авто, побуту. Матеріал завжди для виготовлення обирається щільний та багатошаровий.
Якщо це грубе очищення, фахівці радять обирати формат для великих частинок пилу. Формат буває різний: тоненька губка або сітка. Рамка створюється за сталі чи алюмінію. Є і спеціально натягнуте полотно, складається воно гармошкою, так фільтраційний простір збільшується. Робоча частина, як правило, щільна.
Як обрати повітряний фільтр?
Перед тим, як брати повітряний фільтр, слід зрозуміти для чого саме він буде застосовуватися: це може бути монтаж в кімнаті, авто. Також варто враховувати, для чого саме використовується приміщення. Наприклад, якщо воно побутове, то потрібно не так часто оновлювати систему або чистити її.
Якщо людина страждає від алергічних реакцій, то найкраще рішення – НЕРА. Офіційно доведено, що такий варіант затримує алергени.
Існують спеціалізовані очисники та універсальні. Тож рекомендується читати всі характеристики та порівнювати їх. Домашні елементи розраховані на конкретну площу, тож важливо знати, скільки максимально квадратних метрів вдасться охопити, інакше інші частини не залишаться у вентиляції.