Головна Освіта У Підберізцівській громаді відкрили відреконструйовану Чорнушовицьку гімназію

У Підберізцівській громаді відкрили відреконструйовану Чорнушовицьку гімназію

У с. Чорнушовичі Підберізцівської громади  сьогодні, 19 грудня, відкрили відреконструйовану гімназію. Ця будівля з 1950-х років, тому була в аварійному стані та вже нагально потребувала суттєвого оновлення, впровадження принципів енергоощадності та інклюзії.

Участь в урочистому відкритті навчального закладу взяли  в.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод, начальник Львівської ОВА Максим Козицький, депутат обласної ради Захар Миляник.

«Ще сотня школярів та дошкільнят у Чорнушовичах Підберізцівської громади тепер навчатимуться у сучасному приміщенні гімназії.

Упродовж трьох крайніх років за кошти обласного і місцевого бюджету нам вдалося реконструювати приміщення навчального закладу. Зокрема, у частині будівлі облаштувати дитсадок для 20 діток, укриття, утеплити фасад, замінити покрівлю даху, утеплити горище, замінити вікна та двері, встановити пандус тощо.

Усе це коштувало обом бюджетам – майже 25 мільйонів гривень. З них область додала 19,5 мільйона», – підкреслив Юрій Холод.

Важливо, що завдяки комплексній реконструкції будівлі і заходам енергоефективності у Чорнушовицькій гімназії потреба у тепловій енергії зменшиться майже вдвічі.

«Під час війни, звісно, допомога війську є першим і головним пріоритетом. І Підберізцівська громада намагається постійно і з бюджету, і з допомогою підприємців, підтримувати захисників. Ставити освіту другою в переліку необхідних витрат – також добре. Адже вкладаючи у наших дітей, у їхні знання та виховання, ми посилюємо та примножуємо наш стратегічний ресурс, а він – у розумних, сильних духом, свідомих українцях», –  сказав Юрій Холод.

Довідково:

Чорнушовицький  старостинський округ – один із найбільших округів Підберізцівської громади. Тут проживає 226 дітей, з них 167 – шкільного віку, 59 – дошкільного.

Чорнушовицька гімназія – це єдиний на території Чорнушовицького старостинського округу заклад загальної середньої освіти, який надає освітні послуги дітям шкільного віку із сіл Чорнушовичі, Тарасівка, Журавники.