Головна Цікаво Правила безпеки, яких необхідно дотримуватись при відпочинку на воді

Правила безпеки, яких необхідно дотримуватись при відпочинку на воді

1482

Спекотна погода триває, а з нею продовжується невтішна статистика загибелі людей на водоймах. Тільки за минулу добу, за повідомленням пресслужби ГУ МНСУ у Львівській області, на озерах Львівщини втопилось 3 особи. 5 серпня в Лапаївці Пустомитівського району під час купання в місцевому озері потонув 34річний мешканець Львова. Того ж дня в с.Старий Добротвір Кам'янкаБузького району на р. Західний Буг також трапилась трагедія  вода забрала життя 26річного іванофранківця. А у Львові на вул. В.Великого водолази аварійнорятувальної маневреної групи виявили тіло 27річного місцевого мешканця, який втопився під час купання в озері.У Буському районі купальний сезон також у розпалі, Богу дякувати, без прикрих трафунків. Але недарма у народі кажуть: береженого Бог береже.

З огляду на усі ці події провідний інспектор Буського РВ ГУ ДС НС у Львівській області Андрій Піджарко звертається до населення з проханням дотримуватись основних правил безпеки під час перебування на водоймах. У жодному випадку не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння, плавайте тільки у спеціально відведених для цього місцях, не перебувайте у воді більше 15 хвилин, адже від переохолодження можуть виникнути судоми та не залишайте маленьких дітей без нагляду. Пам'ятайте, що дотримання елементарних правил поведінки  запорука вашої безпеки!

Користуючись нагодою, нагадуємо основні правила безпеки, яких необхідно дотримуватись при відпочинку на воді. До купання Перед купанням порадьтеся з лікарем та ретельно дотримуйтесь його порад, купання починайте при температурі повітря 25° С, води 1719° С. Купайтеся тільки в спеціально відведених та обладнаних місцях. За відсутності пляжу вибирайте чистий пологий берег; попередньо з'ясуйте, чи немає на дні корчів, гострого каміння, ям. Засмічене й нерівне дно небезпечне навіть для досвідчених плавців.Не лізьте у воду відразу після прийому їжі і в нетверезому стані. Перед купанням корисно полежати і відпочити. Розігрітим входити у воду не радимо.

У воді

Входьте обережно, зупиніться і швидко зануртеся з головою на неглибокому місці. Не доводьте тіло до сильного ознобу. Купатися можна не більше 1015 хвилин. Не переривайте купання частими виходами з води і не стійте мокрими на вітрі.

При судомах не розгублюйтесь, намагайтеся утриматися на поверхні води, кличте на допомогу. Потрапивши у сильну течію, не боріться проти неї, а пливіть за течією, наближаючись до берега. Якщо це вир  не розгублюйтесь, наберіть побільше повітря в легені, зануртесь у воду і сильним ривком у бік, за течією виходьте з виру та випливайте на поверхню. Не плавайте далеко від берега, не запливайте за попереджувальні знаки. Після купання При виході з води витирайте досуха тіло, розітріть його долонями чи рушником, швидко одягніться і пройдіться. Не лежіть після купання на сонці. Якщо хочете прийняти сонячну ванну, полежіть на сонці до купання, а після купання відпочиньте в затінку. Правила плавання на човнах Перед посадкою в човен огляньте його та переконайтесь у його придатності, перевірте наявність весел, кочетів, черпака для відливу води, рятувальних засобів (рятувальне коло, рятувальний жилет). Сідайте обережно, ступаючи на середину настилу. Сідайте на лавку рівномірно. Не можна сідати на борт човна. Той, хто знаходиться за веслами, повинен пам'ятати про відповідальність, уважно дивитись вперед і не допускати зіткнень з перешкодами та іншими човнами. Якщо човен перевернувся, в першу чергу надайте допомогу тим, хто не вміє плавати, утримуючись за борти човна, кличте на допомогу і загальними зусиллями штовхайте човен до берега, на мілину.

Ірина ГАЄВСЬКА