Головна Цікаво Забери телефон: 8 ознак того, що ви – «телефонний наркоман»

Забери телефон: 8 ознак того, що ви – «телефонний наркоман»

Звичка занадто часто перевіряти телефон може призвести до розвитку стресу, порушень сну і навіть проблем з серцем. Перевірте, чи не перетворився ваш смартфон джерело небезпечної залежності?

Фахівці з дослідницького агентства Gallup (США) стверджують: приблизно кожен другий дорослий в розвинутих країнах в тій чи іншій мірі відчуває хворобливу залежність від свого смартфона. Погоджуються і колеги з Італії: за даними Національної служби у справах дітей та молоді цієї країни, половина італійців у віці від 15 до 20 років перевіряють свої телефони не менше 75 разів на день, а 62% пишуть повідомлення і вночі. Можна сперечатися про те, чи є телефонна адикція такою ж важкою, як пристрасть до сигарет чи алкоголю, можна її порівнювати з залежністю від комп’ютерних ігор або хоча б читання, але важко сперечатися, що багатьом з нас і правда важко уявити своє життя без смартфона. Де ж проходить межа між просто потребою завжди бути на зв’язку з рідними і близькими, миттєво отримувати необхідну інформацію і обмінюватися повідомленнями і хворобливою залежністю? Ми не знаємо точно, але можемо запропонувати вам невеличкий чек-лист: якщо більшість симптомів вам знайомі, можливо, настав час для смарт-детокс.

Ви перевіряєте час, але відразу ж забуваєте

Ви уточнюєте годину, дивитеся на екран свого смартфона, але як тільки телефон переходить в сплячий режим, ви забуваєте, яка година — і все повторюється спочатку. Ви так звикли постійно звертатися до екрану свого телефону, що це вже стає звичкою, нав’язливою ідею, а не способом одержати інформацію.

В незручній ситуації ви всякий раз хапаєтеся за телефон

Під час очікування, паузи в розмові ви хапаєтеся за телефон і починаєте переглядати пошту або повідомлення в месенджері, які взагалі-то не цікавили вас до цього. Телефон для вас свого роду захисна мантія-невидимка, яка дозволяє в моменти незручності як би випасти з простору спілкування, сховатися від оточуючих і необхідність підтримувати з ними комунікацію. Але це не найкраща ідея: замість невеликого смолл-спрямування або п’яти хвилин наодинці зі своїми думками ви отримуєте розряд інформаційного напруги, який додає ще один невеликий цеглинка до щоденного стресу. І так-так, це каже про те, що у вас, здається, залежність.

Ваш телефон завжди при вас

Куди б ви не пішли: обідати, в сусідню кімнату за важливим документом, навіть в туалет або душ ваш телефон завжди має бути поруч з вами. Навіть якщо ви не чекаєте важливого дзвінка, навіть якщо прийняти цей виклик вам буде не дуже зручно — ви все одно відчуваєте себе комфортніше, якщо телефон поруч. Це погана ознака: здається, засоби зв’язку і передачі інформації телефон перетворюється у вашого господаря.

Ви втрачаєте відчуття часу

Ви взяли телефон, щоб перевірити час, знайти потрібний файл або швидко уточнити щось у поштою — а замість цього втратили півгодини, гортаючи оновлення в стрічці твіттера або фейсбуку? А головне, ви і самі не дуже-то розумієте, як саме це сталося? Чесно кажучи, це насторожує — і так, це може бути ознакою серйозної залежності.

Телефон занадто швидко розряджається

Так, звичайно, може бути, просто у цієї моделі не дуже хороша батарея. А може бути вся справа в тому, що ваш телефон постійно в роботі?

Якщо телефон недосяжний, ви відчуваєте тривогу і навіть паніку

Якщо ви забули телефон вдома, ви весь день відчуваєте серйозну тривогу і намагаєтеся якомога швидше потрапити додому і перевірити телефон. Якщо батарея ось-ось розрядиться, а зарядного пристрою з собою немає, ви теж відчуваєте сильний дискомфорт і заспокоюєтеся тільки в той момент, коли нарешті вдається «нагодувати» телефон. Будь-яка ситуація, в якій телефон може виявитися недоступним, занурює вас в відчуття тривоги, страху — і ви всіма силами намагаєтеся їх уникати. Це виправдано, якщо від того, будете ви на зв’язку чи ні, залежить життя або здоров’я вас або близьких. У всіх інших випадках, на жаль, це говорити про залежності.

Ви перевіряєте повідомлення

Навіть якщо ви не чули дзвінка і не відчували вібрації, ви все одно перевіряєте, чи немає пропущених викликів і повідомлень — кожні 10-15 хвилин. Та ні, це не нормально. Так, це може бути проблемою.

Вас переслідують «фантомні» дзвінки

Вам весь час здається, що ви чуєте сигнал телефону або вібрацію — або це просто ще одна хитрість, щоб перевірити повідомлення? Швидше за все, це ознака залежності.

Ви відволікаєтеся за кермом

Взагалі-то це небезпечно для життя — та інших учасників дорожнього руху. Перевіряти свій телефон під час червоного сигналу світлофора, стоячи в пробці і тим більше під час руху — дуже небезпечно і може коштувати вам життя або здоров’я. І якщо раз за разом ви це робите, можливо, вам пора щось робити зі своєю залежністю.