Головна Цікаво Прогестерон є важливим гормоном в жіночому організмі

Прогестерон є важливим гормоном в жіночому організмі

Норма показника цього гормону впливає на планування вагітності. Якщо жінці довгий час не вдається завагітніти природним шляхом, можливо змінено рівень прогестерону (високий або занадто низький). Його можна скорегувати. Фахівці клініки «Надія», які займається лікуванням безпліддя, надають допомогу в цьому питанні своїм пацієнткам.

Неправильний рівень прогестерону: небезпека для жіночого здоров’я

Тіло людини складний механізм, і якщо трапляється найменший збій, це може стати причиною серйозних проблем зі здоров’ям – детальніше ви можете прочитати тут https://ivfclinic.com.ua/service/uroven-progresterona-pri-planirovanii-beremennosti. Якщо у жінки виявлено низький рівень прогестерону, це може негативно позначитися на здоров’ї:

  • не настає овуляція;
  • спостерігається порушення роботи яєчників;
  • виникає безпліддя.

Занадто високий рівень прогестерону також небезпечний для майбутньої мами, оскільки може викликати передчасні пологи. Ще можливий розвиток маткової кровотечі, кісти жовтого тіла, порушення роботи наднирників і нирок.

Про низький рівень прогестерону можуть свідчити такі симптоми: часті зміни настрою, болі в області молочних залоз, здуття живота, кровотечі.

Які фактори впливають на рівень прогестерону

Показник прогестерону не може залишатися на одному рівні постійно. На нього впливають кілька факторів: стрес, режим харчування (якість харчування), прийом оральних контрацептивів, вагітність або клімакс. Також основний вплив має фаза менструального циклу. Їх всього чотири. Перша (менструальна фаза) тривати від 5 до 7 днів (середній показник). Друга (фолікулярна) триває до 22 днів, тоді дозріває яйцеклітина. У третій (овуляторной фазі) яйцеклітина виявляється в фаллопієвих трубах (тривати всього три дні). Четверта (лютеиновая) відрізняється вироблення прогестерону, в цей період організм готується до можливої ​​вагітності. Якщо жінка завагітніла, рівень прогестерону буде збільшуватися.

Клініка «Надія»: швидкий шлях до здорової вагітності

Клініка «Надія» допомагає пацієнткам відчути радість материнства. У центрі працюють високопрофесійні доктора, присутній найсучасніше обладнання, пацієнти захищені від фінансових ризиків, а також мають можливість розраховуватися за лікування частковими платежами. Щоб отримати консультацію, можна зателефонувати за контактними номерами телефонів або поставити запитання через спеціальну форму на сайті https://ivfclinic.com.ua. Також можливо записатися до лікарів на онлайн-консультацію.