Головна Цікаво Провакцинуватись краще в листопаді

Провакцинуватись краще в листопаді

За даними ДУ "Буське районне лабораторне відділення Бродівського  МЛВ лабораторних досліджень", станом на 25 жовтня  захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції знаходиться на неепідемічному рівні. За підсумками моніторингу впродовж 43 тижня в Буському районі на гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло 130 осіб, інтенсивний показник на 10 тис. населення склав 27,9 при епідпорозі 32,1. Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 75,3%.  З початку епідсезону (31.09. 2013 р) в районі захворіла на гострі респіраторні вірусні інфекції 451 особа, в т.ч. 315 дітей до 17 років (69,8%). Із загального числа захворілих, в інфекційне відділення Буської ЦРЛ  госпіталізовано 14 осіб (3,1%), з них 10 дітей – до 17 років.

Згідно з прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров'я у наступному епідемічному сезоні прогнозується циркуляція вірусів грипу A/California,  A/H3N2/Victoria, B/Massachusetts та (H1N1), який викликав пандемію у 2009 році. Тож щеплення рекомендують робити особливо  людям із груп ризику: військовослужбовцям, будівельникам, працівникам Державтоінспекції, медичним працівникам, а також особам, які доглядають хворих на грип удома, дітям з шестимісячного віку, особам похилого віку після 60 років, трудовим колективам підприємств, установ, організацій, жінкам, які, ймовірно, будуть перебувати у стані вагітності під час епідемії грипу, а також вагітним.

У Буському лабораторному відділенні Бродівської МЛВ лабораторних досліджень рекомендують провакцинуватись препаратами "Ваксігрип" або "Флюарикс", які можна придбати у львівських аптеках ТзОВ "3І"; ТзОВ "ЮЛГ" (аптечний склад), на вул.Б.Хмельницького, 176 та ТзОВ "Гіруда" (вул. Героїв УПА, 57). Це можна зробити лише у лікувальному закладі після огляду лікаря, а також у кабінеті щеплень поліклінічного відділу Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру (колишня Чорнобильська лікарня на вул. Дністровська,27).

Щоб придбати вакцину у мережі аптек «3І», необхідний перш за все рецепт від лікаря. Замовлений заздалегіть препарат вам привезуть до Буська за ціною приблизно 91 гривня. Нагадаємо, що щеплення можна зробити лише у лікувальному закладі.

Ірина КОРЧИНСЬКА