Головна Цікаво Нехай тепло буде безпечним

Нехай тепло буде безпечним

Під час похолодання та морозів різко зростають кількість і загроза виникнення пожеж через необережне використання електрообігрівачів та опалювальних печей, їхню несправність, короткі замикання внаслідок перевантаження електромереж тощо. За усім цим – життя та здоров'я і добробут людей, їхня безпека.

Тому Буський РВ ГУ Держтехногенбезпеки у Львівській області в грудні 2012 та січні цього року спільно з працівниками управління соціального захисту населення Буської РДА і Буським територіальним центром соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян організував обходи для перевірки пожежної безпеки приватних житлових будинків (стан електромереж, пічного опалення тощо). Прикро констатувати, але мешканці не завжди дотримуються правил, а часто сушать речі як на опалювальних печах, так і поблизу них, не всі вони справні, особливо в помешканнях людей похилого віку, димарі потребують ремонту.

Тому радимо бути особливо обережними, користуючись електрообігрівачами, тепловентиляторами та опалювальними печами і суворо дотримуватись правил безпеки.

Отже, використовуючи електричні електрообігрівачі, перевірте справність електромережі, щитків, розеток та штепсельних вилок приладів. Не варто користуватися саморобними та кустарно виготовленими електрообігрівачами. Найбільшу кількість пожеж спричинюють саме вони. Опалюючи приміщення піччю – на газі або дровах – перевірте, чи не з'явилися в ній тріщини або щілини. Це можна зробити, спаливши в печі трохи паперу, та згодом оглянувши її ззовні, – у місцях тріщин буде добре видно закоптіння. Виявлені тріщини необхідно замастити глиною чи розчином. І взагалі ремонт печей потрібно доручати виключно фахівцям.

Особливу обережність слід виявляти власникам будинків із дерев'яним перекриттям. Не залишайте газову плитку ввімкненою на ніч. Не зберігайте на горищах та в підвалах легкозаймистих речовин, тримайте їх завжди під замком – це вбереже вас від непроханих гостей, необережність яких може спричинити пожежу.

Особливо опікуйтесь тим, аби під час обігріву житла не постраждали діти, або ж їхні пустощі не призвели до біди. Крім того, завжди будьте обережні при вживанні "зігріваючого зсередини". Краще зігрійте себе та своїх близьких теплом приємного спілкування.

Микола ГРИЧУХ,
старший інспектор Буського РВ ГУ Держтехногенбезпеки у Львівській області,
майор служби ЦЗ