Для багатьох читачів термін «протипролежневі матраси» новий та багато з вас не чули слово пролежні. Тому почнемо з того, що призводить до пролежнів та у яких випадках. Пролежні являють собою знекровлені частини тіла, в окремих випадках – омертвілі. Як правило, пролежні бувають у тих людей, які хворіють тривалий час та не мають можливості чи не хочуть рухатися. Тому в багатьох випадках у запобіганні та лікування пролежнів використовують спеціальні матраси, які називають протипролежневими. Матрас працює таким чином, що він перекачує повітря з одних камер матрасу в інші. Таким чином пацієнту забезпечується різний натиски на різні частини тіла, і даний факт запобігає виникненню нових пролежнів.
Сучасні протипролежневі матраси в основному складаються з двох компонентів – компресора та самого матрасу, в якому є багато різних камер. Матрас виготовляють з полівінхлориду або нейлону, що обробляється антибактеріальними речовинами. Камери в матрасах можуть мати дві форми – вони можуть бути у вигляді трубочки або комірки, які зєднані між собою і в яких закачується повітря. Матраси, в яких камери у вигляді трубочок назначаються людям з вагою понад сто кілограмів. Матраси з комірками для пацієнтів з вагою до сто кілограмів. Крім того, ви можете вибрати матраси з порами або без – так звані «дихаючі» матраси.
Після вищенаведеного ми можемо зрівняти властивості та призначення ортопедичного матрасу та протипролежневого. В першу чергу ортопедичний матрас не призначений для постійног оперебування на ньому. З цього випливає, що він не може бути призначений лежачим пацієнтам. Хоча варто зауважити, що ортопедичний матрас забезпечує циркуляцію повітря, на відміну від звичайного. Ортопебичні матраси як праивло дешевші від протипролежневих, тому якщо у вас все ж таки є ортопедичний матрас ви можете йог овикористовувати для лежачих хворих але за умови, якщо він жорсткості або мягкий. Тим ви вже зменшуєте ризик утворення пролежнів, але до повної міри їм не запобігаєте.
Тому зауважимо, що варто відразу використовувати спеціалізований матрас у разі, якщо людина має довго лежати і не рухатися.