Головна Цікаво Ремонт і зміцнення фундаменту – що потрібно знати

Ремонт і зміцнення фундаменту – що потрібно знати

При сучасному глобальному будівництві, все більшої актуальності набуває ремонт і зміцнення фундаменту. Сьогодні стало популярно, не будувати будинок з нуля, а модернізувати старий. Люди часто хочуть перепланувати, добудувати, додати ще один поверх, але не завжди враховують можливості фундаменти.

При будівництві будинків, ще 50 років тому, не враховували можливість добудови поверхів або зміна несучих стін. Тому фундамент був розрахований тільки під певне навантаження. А сьогодні, люди роблять ремонт і самі страждають від цього. Після таких модернізацій часто в будинку з’являються тріщини, щілини, відбувається просідання будинку.

Для того, щоб зберегти будинок потрібно зміцнювати і ремонтувати фундамент

У сучасному світі новітніх технологій немає нічого неможливого, тому кожен фундамент можна врятувати. Головне в цьому питанні дослідити причини руйнування і визначити ефективний спосіб ремонту.

Для цього перш за все потрібно розуміти, які є варіанти зміцнення фундаменту:

  • Зміцнення грунтів навколо фундаменту;
  • Зміцнення опорної площі і фундаменту;
  • Зміцнення фундаментної плити;
  • Установка паль.

Іноді буває, що причина не стільки в самому фундаменті, а в грунті на якому він зосереджений. Грунт може бути нестабільним, плавучим. Дуже часто в таких випадках грунт просідає, з’являються порожнечі. У таких випадках потрібно зміцнювати не один фундамент, а грунт навколо будинку.

Якщо з’являються тріщини в самому фундаменті, тоді потрібно реанімувати сам фундамент. Для цього роблять спеціальні отвори в фундаменті і під великим тиском вводять спеціальні суміші. Вони заповнюють тріщини і зміцнюють вже існуючі структуру.

Ще одним видом ремонту фундаменту є встановлення нових плит. Така заміна відбувається за допомогою нових бетонних плит, які підставляються під несучі стіни кожні 3 метри. Таким чином формується бетонна рамка навколо будинку.

Якщо проблема дуже серйозна і попередні методи не ефективні, потрібно використовувати палі. Це спеціальні бетонні конструкції на основі арматури, які досягають 20 метрів. Спеціальна машина бурять отвори в старому фундаменті і пронизує палі. До складу такого бетону додають спеціальні суміші, роблять палі пластичними і не бояться води.