Головна Цікаво Роль облігацій в інвестуванні

Роль облігацій в інвестуванні

Які існують види облігацій?

Облігації – також відомі як інструменти з фіксованим доходом – використовуються урядами або компаніями для залучення грошей шляхом запозичення у інвесторів https://www.profvest.com/2021/01/obligaciya-chto-eto.html. Вони зазвичай випускаються для залучення коштів на конкретні проекти. Натомість емітент цих фінансових елементів обіцяє повернути вкладені кошти з відсотками протягом певного періоду часу.

Певні види облігацій – корпоративні і державні – мають рейтинг кредитних агентств, який допомагає визначити якість цих аспектів. Ці рейтинги використовуються для оцінки ймовірності того, що інвестори отримають відшкодування. Як правило, рейтинги поділяються на дві основні категорії: інвестиційний клас (вищий рейтинг) і висока прибутковість (нижчий рейтинг).

Три основних типи облігацій – корпоративні, муніципальні і казначейські:

  • Корпоративні облігації – це боргові інструменти, випущені компанією для залучення капіталу на такі ініціативи, як розширення, дослідження і розвиток. Відсотки, які ви отримуєте за корпоративними облігаціями, оподатковуються. Але корпоративні папери зазвичай пропонують більш високу прибутковість, ніж державні або муніципальні облігації, щоб компенсувати цей недолік.
    Муніципальні облігації випускаються містом, селищем або штатом для залучення коштів на громадські проекти, такі як школи, дороги та лікарні. На відміну від корпоративних, відсотки, одержувані за муніципальними облігаціями, не обкладаються податком.
  • Муніципалітети використовують облігації загального зобов’язання для фінансування проектів, які не приносять доходу, наприклад, дитячих майданчиків і парків. Оскільки облігації загального зобов’язання забезпечені повною вірою і кредитом муніципалітету, яка їх випустила, емітент може прийняти будь-які заходи, необхідні для забезпечення виплат по облігаціях, наприклад, підвищити податки.
  • З іншого боку, дохідні облігації виплачують інвесторам дохід, який вони, як очікується, створять. Наприклад, якщо держава випускає дохідні облігації для фінансування нового шосе, воно буде використовувати кошти, отримані від справляння плати за проїзд, для виплати власникам облігацій. Вони також звільнені від федеральних податків, а місцеві муніципальні облігації часто звільнені від податків штату та місцевих податків.
  • Казначейські облігації (також відомі як Т-облігації) випускаються урядом США. Оскільки вони забезпечені повною вірою і кредитом уряду США, казначейські облігації вважаються безризиковими. Однак казначейські облігації не дають таких високих процентних ставок, як корпоративні облігації. Хоча вони обкладаються федеральним податком, вони в той же час звільнені від податків штатів і місцевих податків.