Пробували коли-небудь додавати сіль, рослинне масло або чорний перець, коли перете одяг? Метод здається застарілим і старим, але прекрасно працює і зараз навіть у поєднані з сучасними порошками і новими засобами для прання. Відкриваємо одразу кілька секретів! Здивуєтеся, але вони працюють.
Чорний перець зберігає колір тканин
Потрібен для того, щоб одяг не вицвітала занадто швидко.
Чайну ложку меленого чорного перцю можна додати у відділення для полоскання, а потім запустити цикл прання в холодній води. Перець буде виконувати функцію абразивного кошти, видаляючи з тканини накопичені за тривалий годину залишки мильних засобів. Після прання ви побачите, що тканини стали яскравішими. Особливо це помітно на темних і чорних футболках і джинсах.
Соняшникова олія усуває неприємні запахи і пом’якшує тканину
Деякі господині рекомендують через рік після покупки позбавлятися від кухонних рушників, тому що вони стають жорсткими, запраними так і неприємно пахнути, незважаючи на використання кондиціонерів для білизни. Не всім вдається купувати щороку рушники, так що спробуйте спочатку метод прання з використанням рослинної олії. Здивовані, що вибрано саме цей продукт? А, між тим, його з успіхом використовують багато жінок.
Якщо не кип’ятити?
Приготуйте розчин з гарячої води господарського мила, соди й олії. Води потрібно близько 8 літрів, а соди близько 20 р. Мило краще натерти на тертці, щоб воно легше розчинилося у води. Ретельно перемішайте всі інгредієнти і замочіть в них рушники. Щоб позбутися запаху і плям знадобиться близько 8-10 годин замочування, при цьому рушники потрібно буде періодично помішувати в тазика.
Після цього вийміть рушники, прополощіть і виперіть, як зазвичай, в пральній машині або просто руками.
Все ще кип’ятіть?
Ну тоді поставте велику емальовану каструлю з водою і доведіть її до кипіння. У киплячу воду додайте пральний порошок і 2 ст л рослинного масла. Заліште рушники на пару годин на повільному вогні, а потім ретельно прополощіть, коли охолонуть.
Сіль відновлює колір і виводить плями
По суті сіль діє так само, як чорний перець. Якщо додати до диспенсер для подачі порошків чайну ложку солі, можна поліпшити зовнішній вигляд вицвілих промов.
Сіль підійде і для кольорової білизни, і для білого. Якщо боїтеся засипати її в пральну машину, спробуйте замочити білизну в тазика з теплою солоною водою. Так, якщо однотонний одяг з вовни або інших тканин сильно линяє при пранні, прополощіть її в розчині води, додавши в неї половину склянки солі і оцту.
- Сіль добре справляється з жовтими плямами поту, якщо додати її в таз з гарячою водою і прополоскати, наприклад, білі футболки та сорочки.
- Допомагає відпирати плями крові, тільки прати білизну в цьому випадку потрібно в холодній води.
- А якщо змішати сіль з соком лимона, можна прибрати з одягу іржу або цвіль.
До речі, якщо вам необхідно, щоб одяг висохла швидше, додайте в процес полоскання трохи солі!