Головна Цікаво Як вибрати рюкзак для походів

Як вибрати рюкзак для походів

2199
Туристические рюкзаки

Туристичні рюкзаки

Рюкзаки в магазинах представлені великим асортиментом, тому легко підібрати ідеальний варіант для туризму. Однак, щоб не помилитися, потрібно орієнтуватися на основні критерії.

Головна особливість туристичного рюкзака полягає в наявності поясу на стегнах, завдяки якому велика частина ваги переноситься з хребта на тазову частину і ноги. Саме в стегнах поясу криється секрет витривалості туристів – переносити великі вантажі таким способом простіше, ніж на плечах.

Всі похідні рюкзаки бувають двох конструкцій – м’які і каркасні. М’які моделі, як зрозуміло з назви, відрізняються м’якою спинкою, оснащуються додатковими стяжками, кишенями і фурнітурою, для комфортного транспортування вантажів. Якщо такі моделі використовуються для тривалих переходів, роль каркаса в них грає каремат.

Основні переваги м’яких моделей: компактні розміри, можливість згорнути до дуже маленького розміру, невелика вага – в два рази менше, в порівнянні з каркасними, а також невелика вартість.

Однак, м’які моделі погано тримають форму, тому потрібно правильно і ретельно пакувати в нього речі. У м’яких рюкзаках обмежена регулювання навантаження між плечима і стегнових поясом. При великих вагах такий варіант викликає дискомфорт, знайти варіанти великого обсягу вельми складно.

Туристам в далекому поході з м’яким рюкзаком буде незручно, тому для першого походу краще вибрати каркасну модель.

Ці вироби оснащуються каркасної системою, за рахунок якої і тримають форму, більш комфортні в плані навантаження на спину. Моделі невеликих обсягів оснащуються пластикової пластиною як каркас, а в моделях побільше встановлюються дуги з легкого металу.

Основні плюси каркасних рюкзаків:

Широкий діапазон регулювання розподілу навантажень;
Можливість переносити велику вагу з комфортом;
Великий вибір моделей – бюджетних і дорогих;
Завдяки каркасній системі необов’язково правильно пакувати багаж, рюкзак все одно тримає форму.

Відносні недоліки: велика вага, в межах 2-4 кілограм, навіть порожнім ви не зможете скласти його до компактних розмірів, досить висока ціна.

Ви можете знайти рюкзаки жіночі та чоловічі – основна відмінність між ними полягає у формі і обсязі. Зокрема, в моделях з маркуванням «women» враховані анатомічні особливості жіночого тіла.

Оптимальний обсяг для жіночого рюкзака – від 50 до 70 літрів, чоловічого від 70 до 100 літрів.

Основні критерії при виборі похідного рюкзака

Літраж – 25-30 літрів підходить для одноденного підходу або гірського сходження. Такий обсяг зможе вмістити термос, їжу, аптечку, особисті речі, спорядження. Такий рюкзак можна брати з собою в гори, якщо ви будете жити в котеджі і вибиратися в гори з мінімальним запасом речей.

Від 35 до 50 літрів – альпіністські рюкзаки, розраховані на використання альпіністами, фрірайдера.

Для повноцінного походу вибирайте моделі об’ємом від 50 до 100 літрів. Сюди ви зможете помістити все, що необхідно для походу з ночівлею: намет, спальник, теплі речі на зміну, провізія. Плюсом таких моделей є спеціальні стяжки, в які можна зафіксувати речі, які не влізли всередину.

Варіанти до 150 літрів підходять для тривалих експедицій або спортивних походів. Однак, враховуйте, що з таким рюкзаком, заповненим вщент, довго йти буде вельми важко.

Конструкція спинки. Може бути стандартною, що складається з двох металевих прутів з невеликими вигинами; ортопедичної – складається з жорстких елементів, максимально знімають навантаження з хребта; станкового – являє собою жорстку раму, на яку кріпиться рюкзак-мішок, така конструкція морально застаріла.

Ось знайшли відмінні ціна на туристичні рюкзаки в Києві https://xn--80ahc2ahd4d.kiev.ua/catalog/ryukzaki/turisticheskie + ще доставка по Україні безкоштовна. Придатний вибір рюкзаків і дуже порадували менеджери – досвідчені консультанти.