Головна Цікаво Шкода і користь консервів: на що слід звертати увагу при покупці

Шкода і користь консервів: на що слід звертати увагу при покупці

Здається, консерви ніколи не вийдуть з моди. Їх беруть з собою в поїздки, за допомогою таких продуктів готують смачні страви. Вони присутні в раціоні багатьох людей. Але не кожен знає, що консерви можуть бути як корисними, так і не дуже. Як вибрати якісну продукцію?

Особливості консервів

Такі продукти можна готувати самостійно або купувати в магазинах. Особливо популярними є рибні консерви. Так, ви можете купити тушку і приготувати їх самостійно.

Якщо кухар використовує неякісні інгредієнти або не дотримуватися ГОСТів, консерви можуть стати небезпечними. Найбільш поширеними проблемами є ботулізм та інші харчові проблеми.

Щоб уберегти себе, потрібно дотримуватися правил стерилізації. Важливо вимивати банки водою, а потім прогрівати їх в духовці.

Магазинні рибні консерви є неймовірно популярними. У них зберігаються вітаміни і мінерали, завдяки правильній технологічній обробці. Але важливо їх правильно підбирати.

Як вибрати консерви?

Якщо ви хочете, щоб рибні консерви радували відмінним смаком і корисністю, звертайте увагу на наступні чинники.

Дата виробництва і термін придатності. Дані знаходяться на банку або кришці консервів або на етикетці. Вивчайте їх, щоб вибирати свіжі продукти.

  • Цілісність упаковки. Банку може пошкоджуватися ще в процесі пакування або ж під час її транспортування. У будь-якому випадку таку тару використовувати не можна. Вм’ятина, тріщина, іржа вже впливають на продукт. Такі дефекти можуть наситити блюдо небезпечними іонами олова і міді. Якщо ви бачите здуття банки, це означає наявність газообразующих бактерій. Вони з’являються з-за поганої стерилізації або негерметичной упаковки.
  • Читайте інформацію на банці. Подумайте про те, що недобросовісні виробники можуть додавати в консерви не надто якісні продукти. Наприклад, вони можуть змішувати м’ясо з кісточками, шкірою і іншим. Краще вибирати той продукт, який складається саме з м’яса (риби), а домішок в ньому немає або дуже мало.
  • На металевих банках можуть бути шви. При виборі рибної консерви краще купувати блюдо в баночках без швів. В такому випадку гарантується безпека і герметичність страви.

Звертайте увагу і на наявність значка ГОСТ (ДСТУ), який означає приготування продукту за державним стандартом.