20 лютого у РДА відбулася спільна нарада з керівниками управління соціального захисту населення, територіального центру соціального обслуговування, центральної районної лікарні, центру соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді щодо забезпечення взаємодії всіх структурних підрозділів для своєчасного заповнення форм соціального паспорта ветерана.
Йшлося про те, що відтепер ветерани Великої Вітчизняної війни (1941-1945 р.), жертви нацистських переслідувань та сім'ї загиблих (померлих) воїнів матимуть соціальні паспорти. У цьому документі буде вказана вся інформація: від місця проживання до індивідуальних потреб у матеріальній допомозі та соціальних послугах. Він також враховуватиме усі види матеріальної підтримки для кожного ветерана – на ремонт житла, лікування та ліки, забезпечення технічними засобами тощо, – а також відповідальних за їх надання.
За словами начальника Буського управління праці та соціального захисту населення Василя Стецика, в районі соціальні паспорти отримають 145 учасників бойових дій, в тому числі 20 осіб, котрим виповнилося 85 років, 2132 учасники війни, 157 членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, 59 інвалідів війни І, II та III груп. "Отож, аби люди вищезгаданих категорій змогли в подальшому отримати необхідну допомогу, потрібно задіяти усі служби, – наголосив заступник голови РДА Євген Кичурчак. – Це і органи місцевого самоврядування, освітян, медиків, священиків і, звичайно ж, усіх соціальних працівників. Таким чином, сформується своєрідне "соціальне меню потреб, яке гарантуватиме конкретну допомогу. Зрозуміло, що зробити все й одразу неможливо. Та будуть виокремлені пріоритетні моменти, аби забезпечити життя цих людей на якомога комфортнішому рівні. Відтак всі соціальні установи повинні працювати на людей, а послуги та соціальна допомога мають стати адресними, що відповідає потребам кожної людини."
Інна ПАЛАМАР