Головна Цікаво Сонний параліч — що це і як уникнути?

Сонний параліч — що це і як уникнути?

298

Це явище знайоме багатьом і має щось спільне з лунатизмом. До речі, деякі народні прикмети вчені пов’язують саме з сонним паралічем.

 

Сонний параліч виникає із-за порушення так званого «паралічу швидкого сну» — це природна функція організму, яка не дозволяє нам у сні робити різких рухів, ходити, падати з ліжка. Люди, у яких параліч швидкого сну відсутня, страждають сомнамбулізмом. А люди, у яких він проявляється навіть у стані неспання, страждають сонним паралічем.

1. Найсильніше страждають від сонного паралічу хворі нарколепсією, але він періодично зустрічається і у абсолютно здорових людей. Від нього зростанні безліч народних легенд про домовиків і демонів, які сідають на грудях і не дають дихати. Вісь кілька фактів про це страшне стан.

2. Сонний параліч називається так не заради слівця — під час його настання людина залишається у свідомості, але не здатна рухатися. Справа в тому, що організм в цей час перебуває у фазі швидкого сну і блокує будь-які дії тіла. Це може тривати від кількох секунд до кількох хвилин.

Сонный паралич — что это и как избежать?

3. Відчуття себе мерцем — один з найпоширеніших кошмарів під час сонного паралічу. Люди відчувають себе розумом, замкненим в абсолютно мертвому тілі, і паніка ніяк не допомагає остаточно прокинутися.

4. Згідно з останніми дослідженнями існують два основних види сонного паралічу — ізольований сонний параліч і поворотний ізольований сонний параліч. Перший «відвідує» людей буквально пару раз за все життя, другий набагато більш регулярний і виникає іноді по разу в місяць.

5. Поворотний ізольований сонний параліч не тільки мучити людей на постійній основі, але і набагато більш інтенсивний. Відчуття від нього можуть тривати понад десяти хвилин, супроводжуються ефектом «покидання тіла».

6. Таємничі суті, є при сонному паралічі — надзвичайно популярні явище. Галюцинація може бути настільки виразна, що торкнеться всі органи почуттів, а не тільки зору або слуху.

7. Перший зафіксований випадок сонного паралічу описано в перських медичних текстах близько X століття н. е. Перший офіційно спостережуваний напад бачив нідерландський лікар в 1664 році, переконав пацієнтку в тому, що їй просто наснився кошмар.

8. Галюцинації під час сонного паралічу часто намагаються заподіяти шкоду людині, в першу чергу це пов’язано з задушенням. На даній основі скептики вважають, що багато містичні та релігійні явища насправді були приватними проявами сонного паралічу.

9. Національна бібліотека медицини США в 2005 році проводила спеціалізоване дослідження сонного паралічу. З’ясувалося, що до нього ставилися безліч випадків, коли люди вважали себе жертвами викрадення інопланетянами і «прокидалися в дивній кімнаті».

Сонный паралич — что это и как избежать?

10. Крім страшних галюцинацій і ефекту задуху під час сонного паралічу часто проявляється незвичайне сексуальне збудження. Вчені в середині минулого століття вважали, що призводить до паралічу пригнічене лібідо, але потім відмовилися від цієї теорії.