Головна Цікаво Як почистити кондиціонер?

Як почистити кондиціонер?

217
Інверторний кондиціонер
Інверторний кондиціонер

Окрім охолодження, кондиціонер також має інші функції. Наприклад, відповідає за чистоту повітря в будинку – і має фільтри, які потрібно замінювати. Якщо ви правильно подбаєте про свій кондиціонер, то будете насолоджуватися його безпроблемною роботою та високою ефективністю. Також чистка кондиціонерів у Львові позитивно вплине на самопочуття тих, хто перебуватиме в приміщенні.

Чому варто очищати кондиціонер?

Існує думка, що кондиціонер практично не потребує обслуговування. Та все ж важливо пам’ятати про очищення цього пристрою. Можна порадіти тому, що насправді ця діяльність не надто обтяжлива.

Охолодження повітря – це процес, який передбачає вироблення великої кількості вологи. Надлишок водяної пари у повітрі погано впливає на дихання людей, а також на мікроклімат у самій будівлі. Через надмір вологи розвиваються різні мікроорганізми, тому кондиціонер потребує очищення.

Сьогодні кожен кондиціонер має фільтр. Він потрібен тому, що повітря протікає через теплообмінники й транспортує пил, грибкові спори, цвілі та бактерії. Це органічний матеріал, який осідає на поверхні теплообмінників і лопаток вентилятора. І наше завдання – позбутися цього.

Як почистити кондиціонер?

З естетичних причин слід протирати панель внутрішнього блоку сухою ганчіркою не рідше одного разу на тиждень. Також регулярно видаляйте домішки, наприклад, листя із зовнішнього блоку.

Найбільш вразлива частина – безпосередньо сам фільтр. Чистити його потрібно раз на 1-3 місяці. Врахуйте, що в кожному будинку ми маємо різний ступінь забруднення повітря та частоту роботи самого кондиціонера. Ретельного очищувати весь пристрій достатньо раз на рік.

Побутові очищувачі кондиціонерів

Зазвичай для кондиціонера використовуються спеціальні хімічні речовини. Підготовка до очищення та дезінфекції присвячена випарникам, конденсаторам та іншим інсталяційним компонентам. У продажу є широкий вибір різних препаратів, завдяки яким можна оптимально підібрати засіб за типом поверхні та бруду. Вони можуть мати різну консистенцію та форму: рідина, аерозоль, концентрат.

Фільтри легко очистити самостійно: потрібно взяти м’який очищувач із домішками бактерицидного засобу. Виняток становлять фільтри, які захоплюють дуже дрібні частинки, оскільки їх потрібно замінювати. Виробник інформує нас про правила миття та заміни фільтрів у доданій інструкції до кожного пристрою.

Регулярне очищення та обслуговування

Правильний сервіс продовжує термін експлуатації кондиціонерів і зменшує ризик пошкодження ледь не на 50%. З цією метою необхідно регулярно проводити перевірку й віддавати пристрій на діагностику й технічне обслуговування. Забруднення знижує працездатність пристрою, а також шкодить людям, особливо хворим на алергію.

Технічне обслуговування кондиціонерів рекомендується проводити двічі на рік, бажано навесні (в березні чи квітні) та наприкінці літа (у серпні). Цей вид роботи слід довірити фахівцям, які спеціалізуються на обслуговуванні обладнання саме вашої марки. Завдяки цьому ви будете впевнені, що кондиціонер працюватиме належним чином.