Головна Цікаво Сонце, вітер і біомаса: перспективні джерела енергії для України

Сонце, вітер і біомаса: перспективні джерела енергії для України

Альтернативні джерела енергії – це одне з найбільш перспективних напрямків розвитку енергосистеми країни. Їх ефективне використання дозволяє вирішити одну з найважливіших проблем – забезпечити енергонезалежність країни, адже зараз велика половина копалин (вуглецевих) джерел енергії імпортується. Це робить економіку України залежною як від коливань цін на світовому ринку енергоносіїв, так і ставить її в пряму залежність від країн-експортерів.

Альтернативні джерела енергії: що вибрати для бізнесу

Невичерпні джерела енергії – вітер, сонце, геотермальна енергетика, біоенергетика мають цілий ряд переваг в порівнянні з традиційними енергоресурсами. Їх головна перевага – вони безкоштовні, що генерується з їх допомогою енергія не залежить від коливань цін на світових біржах, вона залишається стабільною. Крім того, така енергія практично невичерпна, ресурс Сонця як джерела теплового випромінювання, навіть за найскромнішими розрахунками обчислюється мільярдами років. Такі енергоносії, як сонце чи вітер, немає необхідності транспортувати і складувати. Вони повністю екологічно нейтральні, не шкодять здоров’ю людини, після їх використання немає необхідності утилізувати (переробляти) будь-які відходи.

Відзначимо найбільш перспективні джерела енергії для України:

  • Сонячна енергетика – територія України – це унікальне поєднання високого рівня інсоляції (кількості сонячного випромінювання на одиницю площі) і відносно невисоких температур. В результаті в літню пору сонячні панелі гріються дуже слабо, їх продуктивність не зменшується. У зимовий час сніжний покрив, перевідбиттів сонячне випромінювання, теж сприяє підвищенню обсягів генерації.
  • Вся територія України підходить для установки сонячних електростанцій, рівень інсоляції навіть північних регіонів країни перевершує показники Німеччини або
  • Данії, європейських лідерів генерації «сонячної» енергії.
    Вітроенергетика – найбільший потенціал мають приморські райони з їх досить стабільним рухом повітряних мас. Крім того, дуже перспективним напрямком може стати офшорна (вітрогенератори розташовуються безпосередньо в море) вітрогенерацію.
    Біоенергетика – Україна володіє великим сільськогосподарським комплексом, і біогазові установки допоможуть вирішити питання утилізації більшості видів відходів переробки сільгосппродукції.