Нещодавно до редакції завітала мешканка вул.Воляни, що у Буську.Через газету вона вирішила не лише поділитися власним досвідом, але й застерегти людей за будь-яких обставин розраховувати насамперед на власні сили, адже не завжди знайдуться ті, хто допоможе. Річ у тім, що в п.Оксани над піддашшям завівся рій ос. Жінка довго з ним боролася самотужки, та все ж довелося звернутись за допомогою до рятувальників МНС – і отримала відмову.
Як бущанка вийшла зі складної ситуації –читайте далі.
Оси, в принципі, нешкідливі комахи. З одного боку, роблять багато корисного: запилюють квітучі рослини, винищують шкідливих комах. А з іншого – їх агресія і укуси досить небезпечні для людини. Тому природно, що люди намагаються не стикатися з ними. Але що робити, коли вони ліплять свої гнізда біля будинків, всередині них, під ганком чи дахом, залітають у приміщення? У таких ситуаціях одразу виникає лише одне питання: як їх позбутися? Більшість скаже, що потрібно звернутися до МНС, а вони вже знають що робити. Теоретично так би мало бути. На практиці – якщо сам собі не допоможеш, то ніхто. В цьому переконалася гостя редакції.
Як уже йшлося, в пані Оксани завелися оси. Як з'ясувала, в стіні між цеглинами був отвір, через який вони зліталися до гнізда.Чого тільки не робила, аби їх знешкодити – і "димовушку" (викурювання димом), забризкувала отвір дихлофосом, (витратила понад 5 банок), за порадою сусідів запихала всередину квіти – календулу та чорнобривці. Все марно. Складалося враження, що осам всі ці засоби були в кайф, їх ставало щораз то більше.Тоді жінка зацементувала отвір. Не пройшло й пари годин, як вони знову з'явилися. Пані Оксану охопив розпач.
Погодьтесь, жити в будинку, де скрізь літають оси, спати під монотонне гудіння не кожному під силу. Вона почала шукати різні поради у газетах, журналах і вичитала, що найдієвіший метод, аби позбутися ос – зробити пастку. Потрібно було у звичайну пластикову пляшку налити цукровий сироп чи підсолоджену медом воду – приблизно на третину. У корку пляшки зробити отвір. Прагнучи поживитися, оси залазитимуть у неї, а вилізти не зможуть, бо інстинктивно летітимуть догори, до світла. Жінка зробила все, як було написано, і з полегшенням пішла на поле. Коли повернулася, то мало не зомліла. На подвір'ї, над дахом будинку чорна хмара – до пастки, на запах меду злетілись не лише оси, а й бджоли із сусідніх пасік. Між ними розігралась справжня бійка. Це вже стало останньою краплею її терпіння. Подзвонила до еменесників, розповіла про свою затяжну, безрезультатну боротьбу з осами і попросила, аби приїхали і щось зробили. Яке ж було її здивування, коли почула у відповідь, що це не в їхній компетенції. Мовляв, звертайтеся у ветлікарню, аби направили вам бджоляра. Роздратована жінка мало не крикнула, що поряд з нею живе пасічник, і не один,та ніхто з них не може ос знищити, жоден метод не діє. На цьому розмова закінчилася.
Одного дня сусід, одягнувши захисний одяг пасічника, вирішив з п. Оксаною обстежити горище, аби знайти гніздо, до якого злітаються оси. Обстежили кожен квадратний сантиметр приміщення, а потім почали зривати підлогу. І ось, коли втратили надію щось знайти, під однією із дощок побачили те, що словами не опишеш – величезне, гливке, як пластилін, гніздо, наповнене не однією сотнею личинок. В той момент вони по – справжньому злякалися, благо, що мали при собі 4 банки дихлофосу, яким щоразу навколо себе обприскували. Самостійно зривати осине кубло не- безпечно – можна сильно постраждати, адже в будь-яку мить могла проснутися самка, яка вигодовує личинок – і результат плачевний. Часу на роздуми не було. Сусід – бджоляр акуратно, тихо, без зайвих рухів узяв гніздо і положив у підготовлене наперед відро, опісля виніс до річки і втопив.
На цьому можна було б поставити крапку. Але дивує те, що, за словами жінки, ніхто з еменесників так і не подзвонив і не поцікавився чи дали раду, – і взагалі чи залишилися живими. Тоді для чого нам рятівники, якщо вони лише пожежники?
За коментарем ми звернулися до ДПРЧ-14, але так і не отримали відповідь. Оскільки людина, яка безпосередньо спілкувалася з п.Оксаною, за словами керівника служби Ю.Мурина, перебуває на лікарняному. Сподіваємося, що цю ситуацію таки прокоментують.
Інна ПАЛАМАР