Головна Економіка Соціальні інвестиції – активним громадам

Соціальні інвестиції – активним громадам

У минулий четвер,17 жовтня, відбулося засідання Львівської обласної спостережної ради Українського Фонду Соціальних Інвестицій (УФСІ), на якому погодили результати попередньої оцінки мікропроектів, поданих на конкурс "Сприяння розвитку соціальної інфраструктури".

Співголовуючими на засіданні виступили Валерій П'ятак, заступник голови Львівської обласної спостережної ради, та Богдан  Матолич, перший заступник голови ЛОДА. Також були присутні виконавчий директор Українського Фонду Соціальних Інвестицій Віктор Мірошниченко, директор Львівського регіонального представництва Фонду Сергій Шигірт, голови  РДА та рад, зокрема Буських Володимир Замроз і Володимир Сай.

Після обговорення одноголосно затвердили перелік мікропроектів, які отримають співфінансування від німецького уряду через банк розвитку KfW та Український фонд соціальних інвестицій.

Йдеться про 28 пропозицій з відновлення об'єктів освітньої та соціальної сфери в чотирьох районах (40 – віднесено до резерву). У Буському районі таких шість – це загальноосвітні школи І-ІІІ ст. №1 м.Буськ, с.Андріївка та с.Задвір’я, дитячі дошкільні навчальні заклади "Калинонька" смт.Красне і "Курочка ряба" с.Сторонибаби та Народний дім с.Топорів.

Насамкінець варто зазначити, що обирали за соціальними та технічними критеріями, в тому числі спроможністю громади забезпечити співфінансування у розмірі не менш ніж 20% від загальної вартості мікропроектів. Увагу приділяли активності громади, соціально-економічним умовам та рівням розвитку потенціалу громади і життєздатності мікропроекту, запровадження заходів енергоефективності, комплексності вирішення технічної проблеми. Про все це, як і про громадські слухання у селах, ми розповідали на сторінках «ВН». Отож  лише нагадаємо, що KfW – німецький державний банк розвитку, який працює в Україні з 1992 року за дорученням Федерального уряду Німеччини KfW та надає Україні кредитні та грантові кошти на фінансування інвестицій задля покращення енергоефективності у сфері енергетики, підтримки малих та середніх підприємств, а також реабілітації комунальної інфраструктури. Український Фонд Соціальних Інвестицій є некомерційною організацією, заснованою у 2000 році українським урядом задля втілення стратегії зменшення рівня бідності. А їхня співпраця спрямована на підтримку ініціативних громад.

Ірина  Гаєвська