Головна Цікаво Студенти-медики довели, що гідні стати лікарями

Студенти-медики довели, що гідні стати лікарями

В епідемію коронавируса чимало лікарів звільнилися з роботи і побоялися ризикувати своїм здоров’ям. Однак, головні новини Харкова повідомляють, що обласна інфекційна лікарня Харкова не залишилася без працівників. На зміну працівникам з багаторічним стажем, які звільнилися, прийшли молоді фахівці. Вони тільки закінчили Куп’янський медичний коледж і ще навіть не зіграли випускний. Відразу після закінчення коледжу група молодих фахівців прийшла на роботу в лікарню, де лікують людей, хворих коронавірус.

Як батьки поставилися до такого рішення?

Звичайно, всі випускники коледжу ще молоді люди і обов’язково узгоджували свої дії з батьками. Спочатку батьки були проти і переконували, що це дуже небезпечно. Однак молоді фахівці не покидали свого рішення і твердо наполягали на роботі за фахом. В кінцевому підсумку батьки позитивно поставилися до такого рішення, адже розуміли, що це їх покликання і професійний обов’язок.

В яких умовах працюють молоді спеціалісти?

Всіх нових співробітників інфекційної лікарні поселили в гуртожиток. Пішки йти 40 хвилин, однак тут є все необхідне для їх проживання та відпочинку. Всього на роботу влаштувалося 16 медсестер і медбратів. Вони молоді і сильні, працюють наполегливо і сумлінно. Однак після важкого робочого дня і на їхніх обличчях видно втому. Як молодим і недосвідченим працівникам, їм була розроблено графік роботи по 8 годин. Сьогодні все нові працівники на етапі стажування. Вони вчаться у професіоналів і після успішного стажування будуть оформлені на постійну роботу.

Одна з медсестер розповідає, що працюють в лікарні тільки в спеціальних, захисних костюмах. Кожен раз, коли треба поставити крапельницю, укол або просто перевірити хворого, вони змушені одягати весь необхідний набір захисного одягу і стежити за виконанням всіх інструкцій. Вона розповідає, що всі захисні елементи медичного одягу завжди є в наявності і дефіциту немає. Вся робота відбувається під пильним наглядом старшої медсестри.

Оплата праці молодих медсестер

Коли у молодих фахівців запитують про зарплату, ніяких точних цифр вони не знають. Обіцяли їм в середньому 5000грн і 300% премії за те, що працюють з пацієнтами хворими коронавірусів. Як для початку кар’єру оплата досить хороша. Всі молоді медики сподіваються, що держава підтримає їх фінансово і надасть умови для професійного зростання.