Головна Цікаво Тонкощі самостійної оренди квартири на тривалий період

Тонкощі самостійної оренди квартири на тривалий період

Завдяки повсюдному розвитку інтернету самостійний пошук квартири для оренди на даний момент вважається можливим. Більш того, у всесвітній павутині можна знайти достатньо інформації про те, як правильно укладати договір, складати його, враховуючи важливі юридичні тонкощі. Однак є й інші непрямі тонкощі, які можуть вплинути на ваше комфортне проживання.

Фінансове питання

Щоб зняти квартиру Дніпропетровськ довгостроково, доведеться підготувати пристойну суму. Спочатку вас чекають витрати на наступне:

  • Оплата першого місяця проживання. Будь-яка оренда здійснюється на передплатної основі. Не можна спочатку прожити місяць, а тільки потім за нього розрахуватися, жоден орендодавець не погодиться на такі умови.
  • Оплата останнього місяця проживання. Вона так називається, проте на практиці майже ніякого відношення до перебування орендарів в квартирі не має. Цю суму ви передаєте власнику квартири в якості застави. Протягом вашого проживання ви зможете що-небудь пошкодити, меблі або техніку. Дана сума перейде власнику квартири вже в постійне користування, щоб він зміг відшкодувати збиток. В іншому випадку він поверне вам кошти, коли ви будете з’їжджати.
  • Оплата послуг ріелтора, якщо ви до нього зверталися. Агентства нерухомості в сучасності виконують дуже багато роботи, пов’язаної з допомогою потенційним орендарям. Тому до них звертається більшість людей, що займаються пошуком квартири. Вартість послуг зазвичай прирівнюється до суми оплати місячного проживання.

Невелику суму ви витратите на пошук варіанту – дорога, оплата інтернету і стільникового зв’язку. Також трохи грошей доведеться витратити на оформлення квартири, якщо ви вирішите скористатися послугами нотаріуса при підписанні договору. Але договір матиме силу навіть в тому випадку, якщо ви підпишіть його без участі кваліфікованих юристів.
Що питати під час першого огляду

Перший огляд приміщення відразу забезпечить вас думкою на рахунок квартири. Тобто, ви будете вже повністю впевнені, чи станете її знімати. Причому не обов’язково оглядати комунікації, інженерні мережі, проводку і т.д., щоб зробити остаточний вибір.

Але під час першого огляду, навіть якщо ви повністю впевнені в правильності свого вибору, необхідно дізнатися у власника наступне:

  • Остаточна вартість проживання. Особливо дана ситуація спонукає до торгу, якщо ви взаємодієте безпосередньо з власником нерухомості. Через ріелтерські компанії майже не вдається збити ціну, але розмовляючи з власником цілком можна це зробити;
  • Терміни, на які ви можете розраховувати. При довгостроковій оренді люди, як правило, планують проживати в квартирі кілька років, а то й десятиліття. Власного житла у них немає, тому, чим довше вони зможуть пожити в зданій квартирі, тим краще. Якщо ж власник хоче підзаробити, і його квартира вільна тільки півроку, то варто задуматися, чи хочете ви ще раз проходити через всі складності пошуку відповідного варіанту, або продовжите цим займатися зараз;
  • Умови та вимоги, які власник пред’являє своїм потенційним орендарям. Є такі власники нерухомості, які відмовляються від проживання в квартирі дітей, домашніх тварин, неодружених молодих пар і т.д. Слід відразу уточнити це питання, щоб не виникало проблем згодом.

Це ті моменти, які безпосередньо впливають на взаємовідносини між орендарем і власником. Вони є найважливішими, і необхідно спочатку прийти до консенсусу, оскільки в іншому випадку угоду ви укладете, але не зможете довго бути партнерами. Обов’язково відбудеться розлад. Особливо не можна приховувати якісь моменти від власника. Якщо до вас будуть приїжджати родичі на вихідні з області, краще відразу про це попередити, так само як про домашніх тварин.
непрямі моменти

Є непрямі деталі, які безпосередньо не стосуються вашого проживання, але, тим не менш, вони можуть вплинути на спокій вашого перебування в квартирі. До них відноситься наявність дорослих дітей у власника. У будь-який момент вони можуть одружитися, і тоді приміщення доведеться звільняти. Однак якщо правильно скласти договір, у вас буде кілька тижнів на те, щоб підшукати інший відповідний варіант, іншим способом виселити вас не зможуть, тому що це незаконно.

Крім цього рекомендується поспілкуватися з сусідами заздалегідь. Справа в тому, що зустрічаються такі екземпляри, які зможуть істотно вплинути на комфорт. До них відносяться молоді галасливі самотні люди, вони завжди призводять друзів і влаштовують вечірки. Маленькі діти у сусідів зверху гарантовано будуть будити вас ранніми ранками, а іноді і ночами. Моменти не принципові, але їх теж потрібно враховувати.