Головна Цікаво Тримати удар. Як відновитися після стресу?

Тримати удар. Як відновитися після стресу?

Вміння відновлюватися після дрібних неприємностей і стресів — одне з головних умов для фізичного та емоційного здоров’я. І вісь гарна новина: цей навик можна тренувати.

Переконати себе в гарному

Перетворити негативний погляд на ситуацію в позитивний можливо. Трохи тренування, і ви перестанете звинувачувати в своїх бідах собі (або оточуючих) і переживати через дрібниці.

«Я запізнююся на важливу зустріч! Новий начальник подумає, що на мене можна покластися!»
Новий погляд: «Я не могла передбачити, що машина не заведеться і доведеться чекати таксі. Але я можу брати участь в обговоренні через скайп — і це говорити про ті, що я вмію знаходити вихід із складних ситуацій».

«Ми залили сусідів і тепер доведеться оплачувати їм ремонт! Невже я для цього відкладала гроші?!»

Новий погляд: “Як добре, що я потроху відкладала гроші на всякий випадок. Тепер не доведеться влазити в борги!”

«Мені трапляються ідіоти! Де нормальні чоловіки?!»
Новий погляд: “Звинувачувати себе або колишнього чоловіка безглуздо, від цього мені не стане легше. Постараюся згадати про перших тривожного дзвіночка, на які в наступний раз варто звернути увагу на початку відносин”.

Бути гнучкою і не зламатися

Ці правильні повсякденні звички зроблять ваше тіло і ваш розум більш стійкими до будь-якої стресової ситуації.

Спіть міцно

Поки ви спите, мозок непомітно для вас обробляє інформацію, яку ви отримали напередодні. Тобто повноцінний відпочинок дає можливість побачити нові перспективи і рішення проблем. Крім того, здоровий сон підвищує імунітет і емоційну стійкість. Ваша мета — не менше 7-8 годин сну на добу.

Рухайтеся

30 хвилин помірної фізичної активності в день забезпечують організм потрібною кількістю гормонів радості-ендорфінів. І цього достатня, щоб позбутися від тривожних думок. Фізичне навантаження піднімає настрій і навіть вважається офіційним засобом у лікуванні депресивних станів.

Дихайте глибше

Сюрприз для тих, хто вважає, що медитація — це довго і важко. Достатня на 2-3 хвилини зосередитися на диханні (і свідомо відключитися від інших думок), щоб помітити ефект. Навіть коротка медитація якісно змінює активність головного мозку, роблячи нас більш бадьорими і спокійними.

Їжте як слід

Якщо поживних речовин не вистачає, можуть страждати багато системи, в тому числі і деякі ділянки головного мозку. До 20% калорій, які ми споживаємо, витрачає саме мозок. Так що знайдіть свій оптимальний режим харчування (3 великих прийому їжі в день або 5 дрібних) і дотримуйтеся його.

 

Відредагуйте список контактів

Дослідження доводять, що наявність дружніх і соціальних зв’язків — одна з головних умов для довгого, щасливого і здорового життя. Правильне оточення — це свого роду страховка від стресу, яка підвищує ваші шанси вдало протистояти ударам долі.

Тренування проти стресу

Уникайте тих, хто…

  • після спілкування залишає у вас почуття спустошення і втоми.
  • закритий для всього нового.
  • знаходить вади в будь-яких людей і події.
  • не готовий до того, що ви можете змінитися.

Шукайте друзів, які…

  1. готові не тільки брати, але і давати. У складній ситуації такі люди завжди підтримають, підбадьорять і навіть візьмуть на себе частину вашої навантаження, щоб ви могли перепочити.
  2. вас надихають. Нові види активності формують нові нейронні зв’язки в мозку, а це дуже важливо для розвитку і уміння адаптуватися.
  3. не налаштовані цинічним або негативно. Цинічні коментарі знецінюють будь-які зусилля. А для гнучкості і можливості тримати удар важливо не стояти на місці, а постійно розвиватися.
  4. допомагають вам зрозуміти, до чого прагнути. З такими людьми можна обговорити найпотаємніші мрії, і над вами будуть сміятися.

Як бути, якщо все не за планом? Ваша дорожня карта

У напруженій ситуації більшості з нас важко мислити об’єднання єктивно. Саме тому під час кризи дуже важливі чіткі, продумані інструкції. Наприклад, вісь ці поради складені досвідченим психологом для тих, кого звільнили з роботи. Альо смороду можуть стати основою для вирішення практично будь-якої життєвої задачі.

Відразу після звільнення вас переповнюють емоції, і це природно

Ви злитеся, хвилюєтеся про майбутнє, ображені на начальство, звинувачуєте себе або колег — варіантів безліч. Якщо ви берете листок паперу і запишіть все, що почуваєте та думаєте, це позбавить вас від нескінченного уявного програвання ситуації. Потім дайте собі час, щоб просто відчувати ті, що ви відчуваєте. Продовжуйте ваші повсякденні справи: займайтеся спортом, наводьте порядок, лягайте спати вчасно, зустрічайтеся з друзями. Люди, які вміють тримати удар, дають собі можливість перетравити те, що сталося, і не метушаться по дурницях.

Запитайте себе, чи є у мене план?

Якщо планом насправді немає, поверніться до пункту 1. Мабуть, вам потрібно більше часу, щоб осмислити, що відбувається. Якщо ви вже знаєте, що можете зробити, сядьте і запишіть ваші ідеї та можливі кроки. Неважливо, глобальні або крихітні. Головне завдання — зосередитися на нових можливостях, а не загрузнути в переживаннях.

Менше стресу! 15 способів знизити рівень кортизолу і бути спокійніше

Зробіть крок

Навіть якщо вам все ще погано, щодня виконуйте один невеликий пункт з вашого списку. І знову ж, будьте готові до того, що не все пройде ідеально.

Зверніться за допомогою

Тримати удар — зовсім не значить «робити все самій». Поговоріть з друзями, рідними, зверніться до професійного консультанта, який допоможе вам побачити нові перспективи.