Головна Цікаво Трудові спори та їх вирішення

Трудові спори та їх вирішення

1940

Адвокат з трудового права – це фахівець, спеціалізація якого нині є дуже затребуваною. У багатьох ситуаціях він може врятувати становище, яке самому працівнику здавалося безвихідним. Тож давайте розглянемо деякі поширені випадки, у яких потрібна допомога цієї людини.

Незаконне звільнення

Соціально-економічна ситуація в Україні на даний час є складною. Тож далеко не всі підприємства можуть собі дозволити утримувати в своєму штаті звичну кількість працівників. Проте, їх власники нерідко намагаються вирішити питання без збитків для себе, проте, не на користь самого найманого спеціаліста.

Напевно, у кожного в оточенні є людина, котру просили без усіляких на те підстав написати заяву на звільнення за власним бажанням. Працівнику, який розуміє, що власник підприємства не в змозі утримувати багаточисленний штат, починає думати: якщо звільнення не уникнути, то яка різниця, за якою підставою мене звільнять? Проте, подібний підхід є абсолютно невірним. Людина, яка звільняється за власним бажанням, є менш соціально захищеною – на неї не розповсюджуються багато пільгових аспектів, а з центром зайнятості їй важче вибудувати конструктивну співпрацю. І не дивно. Адже хто буде першочергово допомагати працівнику, який у кризовий період звільняється «за власним бажанням», коли є багато людей, які безуспішно шукають роботу?

Якщо над вами нависла загроза незаконного звільнення, краще звернутися до юриста, який допоможе вирішити трудовий спір. Навіть якщо самого звільнення як такого не уникнути, ви доб’єтеся того, аби у трудовій книжці записали його реальну підставу.

Робота, що не входить в обов’язки працівника

На превеликий жаль, власники приватних підприємств та директори державних установ нерідко схильні до того, аби вирішувати питання очолюваного суб’єкта господарювання за рахунок роботи своїх працівників, котра не входить у коло їх професійних обов’язків. Спочатку людина погоджується допомогти, адже цінує робоче місце. Проте, згодом фактично виявляється, що вона «тягне» роботу за дві посади без усілякої доплати, а адміністрація закладу вдає, що подібне нормально.

При цьому захист профспілкових представників нерідко буває неефективним, а колективний договір всіляко ігнорується. Раціональним рішенням у цьому випадку буде звернення до юриста. На сайті https://jurist.lviv.ua/ можна замовити послуги адвоката, який у судовому порядку доведе неправомірність вимог, які не входять до кола ваших посадових обов’язків та доб’ється припинення зловживань з боку вашої установи.